Manifestarea fiintelor nevazute

Fiintele nevazute
SAF
Moderator Global

Re: Manifestarea fiintelor nevazute

Mesaj de SAF » 29 Ian 2018, 00:30

Bine ai venit eenie, :hi:
Da, este cineva aici. Iti multumesc pentru relatare. Cunosc sentimentul de prezenta stranie langa tine si pot sa-ti confirm lucrul asta , anume ca nu ti se pare. Se spune ca orgonul alunga spiritele rele. Nu stiu daca e fantezie sau adevar, insa poti incerca. Poti incerca sa iti focusezi intentia pe a stabili un contact cu acea prezenta. Cel mai probabil se va revela in vis, asa a fost in cazul meu. Dupa ce s-a revelat , a disparut nu am mai simtit-o. Daca se intampla sa iti apara in vis, incearca sa-ti aduci aminte acolo sa o intrebi ce vrea. Daca simti ca este ostila, nu ca te sperie prezenta ei, ci ca e ostila, ca vrea sa te atace, ii poti spune ceva de genul "Lumina Divina sa izvorasca in tine" sau "Sunt Izvor de Lumina Divina, raspandesc Lumina Divina de jur imprejurul meu" . In cazul meu functioneaza mai mereu. Poate ca depinde si cat de mult realizezi acest lucru in sinea ta poate ca e direct proportional acest efect cu realizarea. Orice ar fi, nu renunta la a incerca sa afli ce vrea. Uneori entitatile incearca sa stabileasca o legatura cu cei care le percep prezenta, cu cei mai sensibili, asa ca nu poti sa traiesti toata viata cu frica. Odata si odata tot trebuie sa-ti infrunti frica, nu-i asa ? Si, nu te speria, in ultima instanta nu poti pati nimic.

Te astept cu noutati dupa ce vei fi incercat astea. :wave:
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Auriu
Moderator Global

Re: Manifestarea fiintelor nevazute

Mesaj de Auriu » 03 Feb 2018, 21:30

Salut eenie,

Cel mai important in subiecte de genul asta este ca nu orice entitate imateriala este negativa sau periculoasa. Sunt foarte multe prezente benefice sau neutre, mult mai multe as zice eu, decat cele care pot cu adevarat sa te afecteze negativ in vreun fel.

Senzatia ca esti atacat sau ca ceva e in neregula poate avea 2 cauze:
1. chiar este ceva in neregula;
2. frica si senzatiile neplacute nu sunt cauzate de prezenta pe care o percepi, ci de propria minte care incearca sa proceseze ceva ce nu cunoaste. Aceasta cauza o consider cea mai probabila.

Apoi, nu toate entitatile non-fizice stiu sa se poarte. Pot sa se manifeste in feluri normale si cu intentii bune, dar care sunt percepute amenintator de catre om(stins/aprins bec, miscat obiecte, sunete ciudate etc.). Nu tot ce zboara se mananca. Astfel, nu tot ce apare ca umbra neagra este malefic.

Nu recomand sa incerci sa "cureti" locul, sa gonesti spirite sau alte asemenea. Recomand sa transmiti entitatii respective ca o poti ajuta daca ajutorul nu face rau nimanui in niciun fel. Foarte util este sa iti linistesti mintea cateva minute pe zi, sa intri intr-o stare de calm si detasare, pe care sa o transmiti acelei prezente. Cu timpul vei observa schimbari.

Keep us updated. :)

Scrie răspuns