Manifestarea fiintelor nevazute

Fiintele nevazute
SAF
Moderator Global

Manifestarea fiintelor nevazute

Mesaj de SAF » 03 Noi 2013, 08:07

As vrea sa dezbat acest subiect din doua puncte de vedere.

Mi-a trecut prin cap, daca ar fi sa comunic cu o fiinta, cum ar arata "prezenta" ei ? Cum ar fi modul ei de manifestare ? In sensul asta , imi aduc aminte de visele cu astfel de fiinte. Nu le vedeam, insa bizar, le simteam prezenta in jurul meu desi nu se vedea nimic. Era ca un fel de camp de forta, nu se vede dar exista pentru ca il simti. Daca in dimensiunea viselor unele sunt influentate de ceea ce vedem si auzim in realitatea fizica, unele entitati par sa nu fie influentate. Am avut vise cu astfel de entitati cu forma si vise cu entitati non-forma. Mai degraba as tinde sa cred ca au fost mai adevarate cele non-forma intrucat sansele ca informatiile adunate din realitatea fizica sa fie implicate, sunt mai mici.

Apoi, daca ne gandim putin, tot ceea ce exista are loc in Constiinta noastra, asta inseamna ca entitatile pe care le vedem (cei cu capacitatile trezite) in lumea fizica sau in vise, sunt decat proiectii pure ale mintii noastre ? Sunt nascociri ale subconstientului ? As inclina sa cred ca da, dar ma gandesc si la faptul ca ar putea fi adevarate si sa faca parte din acelasi UNU ca si noi, prin urmare suntem interconectati indiferent de planul de manifestare. :hmmm:

Ce credeti ?
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Re: Manifestarea fiintelor nevazute

Mesaj de OZNUS » 24 Noi 2013, 13:46

Multi cred ca sunt creatii ale imaginatiei si ale fricii...eu unul nu prea cred...sunt entitati benefice,dar si malefice...se spune ca atunci cand esti in afara corpului te pot poseda total sau partial ...nu poti sa iti dai seama...de asemenea iti pot da sfaturi in vis...pot exista si in planul fizic,dar intr-o dimensiune care nu poate fi perceputa de fiintele umane...iti pot influenta deciziile si iti pot da idei

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 25 Noi 2013, 20:05

Ai experimentat asa ceva? Daca da, in ce context si ce ai invatat din acele experiente?

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 25 Noi 2013, 20:37

Nu pot sa spun...eram intr-o dimineata "trezit" in mijlocul camerei si la revenirea in corpul fizic am vazut 2 entitati bizare...nu stiu,e greu de descris...dar cred ca una se stramba cumva ...am mai auzit ca in planul astral sunt entitati la frecventa joasa care incearca sa te sperie...altadata ma trezesc ...ma vad dormind si in spatele meu era o silueta/umbra care cred ca m-a "smuls" din corp...am trecut prin usa...apoi am iesit in strada...dupa care m-am trezit imediat...am avut o stare *** in ziua aceea...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 26 Noi 2013, 08:28

Offtopic :

Pentru dezactivarea cenzurii , intrati in Panoul Utilizatorului si cautati acolo optiunea. Astfel cuvantul "pr0st\pr0asta" nu va mai fi cenzurat *** . Stiu ca si VitalWorld s-a plans de asta odata dar am uitat atunci sa explic.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 29 Ian 2014, 22:40

Stiti cum se poate "prinde" un spirit/entitate?Ma refer la ceva de genul sa lasa o camera sa filmeze,nu sa arunc faina pe jos.Cred ca sunt bantuit si urmarit,sau poate mediul inconjurator...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 29 Ian 2014, 22:53

Ce te face sa crezi ca poate fi suprins printr-o astfel de metoda ? Ele pot sa apara ca simtiri, senzatii, teroare , frica, racoare sau caldura. Nu ai "vazut" in vis niciodata o entitate ? Uneori pot lua o anumita forma pentru ca tu sa intelegi mai bine caracteristicile el, alteori le "vezi" ca un camp de forta, asemenea campului de respingere dintre doi magneti care desi nu se vede, se simte. Cand apar sub forma de "senzatie" miscatoare , nu exista nici un dubiu asupra veridicitatii ei, ca apar in vis sau realitate - mediumii cred ca astfel le simt - recunosti instant ca nu e un produs al subconstientului tau din simplul motiv ca nu exista asociere in bagajul de informatii acumulat care sa ii fie atribuita. Astfel ca o percepi ca pe "ceva" care se misca, ii simti prezenta si chiar daca se misca desi nu se vede si nu se aude nimic muti ochii dupa ea pentru ca o "vezi" cu un alt simt diferit de cele 5 normale.

Tu acum sa nu iei drept adevar ce iti spun eu, e parerea mea bazata pe experientele proprii si daca nu analizezi corect s-ar putea sa-ti joace mintea feste si sa ai parte de bizarerii - de ce ti-e frica nu scapi , ce gandesti atragi.

Ti-ar putea spune mai multe Auriu .

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 29 Ian 2014, 23:00

Inteleg ce spui,insa cunostintele si experientele imi confirma ca ceva nu e in regula,nu e produs de mintea mea.In plus,lucrurile pe care le-am experimentat nu mi s-au intamplat doar mie,deci...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 29 Ian 2014, 23:03

Atentie pe minte! Observa-ti gandurile despe entitati care-ti vin. Observa-ti tendinta de a te gandi la ele.

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 29 Ian 2014, 23:19

Am vazut ca persoanele care cauta entitati folosesc tehnologie...Si mintea mea e in regula,nu face abstractii de ceea ce vede,ratiunea stie cum si in ce fel...

Scrie răspuns