Povestea mea

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
iollele
Utilizator

Re: Povestea mea

Mesaj de iollele » 05 Iul 2012, 15:59

SAF scrie: Era aceeasi lume fizica care o experimentai intrupata, adica copacii aveau aceeasi forma , aceeasi culoare ?
Este extrem de diferit totul...nu exista o lume vizibila, nu am trait prin aceste simturi. Singura culoare intalnita de mine acolo era LUMINA. Cea mai lumina dintre lumini, ca sa zic asa. Copacii, plantele, oamenii si tot ce exista, nu le-am vazut, le-am simtit (nu pot sa explic), le-am simtit ca fiind un tot, un tot la care m-am intors si eu.

iollele
Utilizator

Mesaj de iollele » 05 Iul 2012, 16:04

SAF scrie: Un spirit de gandac, unul de pom, adica ai simtit cumva ca existau ca individ sau existau toate in aceeasi Viata care curgea si prin tine ?
Nimic nu exista ca individ! Am simtit ca TOT este acelasi lucru... Chiar si ce percepem noi ca fiind negativ, rau, urat sau chiar ce este facut de mana noastra (un pix, o casa, masina), efectiv tot ce exista este foarmat din Dumnezeu.

Posibil sa fie ciudata comparatia dar am simtit exact ce am vazut in filmul Avatar. Totul este o singura fiinta mareata, nu exista individualitate. Totul este conectat la viata, chiar si ceea ce credeam noi ca NU are viata.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 05 Iul 2012, 16:07

Am inteles. :good: Multumesc mult pentru explicatiile suplimentare.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

iollele
Utilizator

Mesaj de iollele » 05 Iul 2012, 16:19

SAF scrie:Nu la asta m-am referit, zic doar, pe perioada cat ai fost "afara".
Am simtit ca am fost "inauntru". Initial cand am inceput sa simt vibratia din interiorul corpului, mai ales cand am simtit ca incerca sa "iasa afara" din corp, m-am speriat foarte tare. Senzatia a fost ca o sa mor...si evident mare frica. Cand mi-am dat seama ca nu am ce face, m-a cuprins o stare de fericire. Ca si cand pana atunci am fost plecata intr-o lunga si foarte obositoare calatorie. Nu am simtit ca plec, am simtit ca ma intorc. Am simtit ca moartea este eliberatoare...nu are nimic negativ, ba chiar am simtit o fericire unica, pura. Nu am mai simtit asa ceva nici dupa si nici inainte.
Cand "exteriorul" a inceput sa ma traga inapoi (am inceput sa aud urletele lui V.) prima data cand am deschis ochii, cred ca nu eram in corp, pentru ca vedeam de sus si auzeam sunetele urcand catre mine...atunci am inceput sa "vad cu ochii".

iollele
Utilizator

Mesaj de iollele » 05 Iul 2012, 16:25

SAF scrie:Am inteles. :good: Multumesc mult pentru explicatiile suplimentare.
Nici macar nu erau suplimentare..:p Nu terminasem pentru ca nu apuc sa scriu si eu ceva cap coada, multa treaba.
Oricum cu mare placere :).

iollele
Utilizator

Mesaj de iollele » 15 Iul 2012, 16:44

Pentru ca am fost intrebata, o sa raspund aici. Cat costa o calatorie in Peru?
Pentru biletul de avion trebuie sa pregatesti macar 1500 de euro.
In centru am platit 100 de dolari/noapte, cazare, mancare, ceremonii in fiecare seara, plata medicinala, tot.
Daca faci ceremonii o seara da, una ba, te costa 70 de dolari pe noapte.
Centru este acesta:
http://www.facebook.com/pages/Anaconda- ... 0993713440

Aici, preturile sunt la jumatate, dar este mult mai greu de ajuns. Trebuie sa stie cineva drumul pentru ca nu este cunoscut:
http://luzkosmika.jimdo.com/

Bani de buzunar e bine sa ai maxim 300 de dolari. Pe un card este bine sa ai o rezerva de macar 500 de dolari.
Preturile sunt foarte mici, este o tara saraca...

Este necesar sa te vaccinezi, parca 200 de ron.

Este o tara foarte saraca si este destul de riscant. Grupurile mari fiind mai in siguranta. Hotia este dusa la extrem acolo....

Doritorii ma pot contacta pentru mai multe detalii.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 15 Iul 2012, 19:12

Multumesc Ionela pentru informatii. De asemenea m-am mai interesat si am dat peste o persoana care a avut o experienta similara cu a ta. Am rugat-o sa imi comunice mai multe detalii in privinta preturilor . Iata ce am obtinut :

Cod: Selectaţi tot

Eu am mers in februarie - iarna preturile sunt mai mici la avioane, cca.
1.350 euro Bucuresti -Iquitos (jungla) ; cu KLM Bucuresti-Amsterdam-Lima
si apoi cu linia locala LAN. Din Europa mai pleaca doar Iberia-LAN si Air
Europe dn Madrid. Vara sunt preturi mai mari (pot ajunge si pana la 2.000
euro)

Eu am fost la Temple of the way of light - era 1.500 USD 12 zile cu 7
ceremonii - acum s-a facut 1.800 USD. Dar am auzit ca sunt si locuri mai
ieftine si bune - vezi kapitari.org si ronwheelock.com
Ce parere ai de kapitari si ronwheelock ?:)
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

iollele
Utilizator

Mesaj de iollele » 15 Iul 2012, 19:28

SAF scrie:Multumesc Ionela pentru informatii. De asemenea m-am mai interesat si am dat peste o persoana care a avut o experienta similara cu a ta. Am rugat-o sa imi comunice mai multe detalii in privinta preturilor . Iata ce am obtinut :

Cod: Selectaţi tot

Eu am mers in februarie - iarna preturile sunt mai mici la avioane, cca.
1.350 euro Bucuresti -Iquitos (jungla) ; cu KLM Bucuresti-Amsterdam-Lima
si apoi cu linia locala LAN. Din Europa mai pleaca doar Iberia-LAN si Air
Europe dn Madrid. Vara sunt preturi mai mari (pot ajunge si pana la 2.000
euro)

Eu am fost la Temple of the way of light - era 1.500 USD 12 zile cu 7
ceremonii - acum s-a facut 1.800 USD. Dar am auzit ca sunt si locuri mai
ieftine si bune - vezi kapitari.org si ronwheelock.com
Ce parere ai de kapitari si ronwheelock ?:)

Corecte informatiile despre avion.
Pretul e foarte mare:D. Pentru o prima experienta iti recomand centrul unde am fost eu prima data. Adica aici:

http://www.facebook.com/pages/Esp%C3%AD ... 047?ref=ts
http://www.facebook.com/pages/Anaconda- ... 0993713440

Cu 1500 de dolari stai 15 zile aici, cu ceremonie in fiecare seara. Centrul ofera tot ce ai nevoie ca sa fie maxima experienta.
Din Iquitos stie toata lumea unde este.

Daca te decizi sa mergi sunt multe informatii de stiu.
Din pacate nu am timp sa scriu asa de mult, insa ma poti aborda pe mess pentru un schimb de numere de telefon.
Iti explic la telefon tot ce este nevoie pentru a decide cat mai bine.
Ai nevoie de macar 2500 de euro pentru a intelege ceva din experienta. Dar daca poti sta mai multe zile, recomand macar o luna de 70 de dolari/noapte.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 15 Iul 2012, 19:34

Am inteles. Nu ma grabesc, oricum anul asta nu cred ca o sa ajung . Poate in 2013. E timp . Mi-ar placea sa ajung prin Bucuresti spre finalul anului, sa ma intalnesc cu un prieten si totodata sa te vizitez la ceainarie :beer2: . Mai discutam, tinem legatura :)

iollele
Utilizator

Mesaj de iollele » 15 Iul 2012, 20:17

SAF scrie:Am inteles. Nu ma grabesc, oricum anul asta nu cred ca o sa ajung . Poate in 2013. E timp . Mi-ar placea sa ajung prin Bucuresti spre finalul anului, sa ma intalnesc cu un prieten si totodata sa te vizitez la ceainarie :beer2: . Mai discutam, tinem legatura :)
Te astept!
Pe data de 21.12.2012 o sa fie o ceremonie speciala, cu multi shamani de renume...eu nu am cum sa merg, dar daca poti sa o grabesti, cred ca o sa fie foarte interseanta noapte respectiva.

Scrie răspuns