Dedublarea astrala

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
Scrie răspuns
Adytzu

Re: Dedublarea astrala

Mesaj de Adytzu » 13 Sep 2015, 21:58

Multumesc pentru raspuns.

alex1990

Mesaj de alex1990 » 03 Noi 2015, 00:08

Salutare

In primul rand pentru ca sunt nou, va spun bine v-am gasit. :)
Acum sa trec direct la subiect.Sa zicem ca avem o dedublare astrala.Putem crea in astral orice dorim ? Intreb acest lucru pentru ca am citit despre Nikola Tesla ca isi crea inventiile in minte ?Oare se poate face acest lucru in astral ? Putem face o inventie si apoi sa o testam ?

Multumesc!

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 03 Noi 2015, 13:47

Salut, bine ai venit.

Din punctul meu de vedere , Tesla nu facea nimic deosebit fata de restul lumii. Si tu cand vrei sa construiesti o casuta pentru catel,iti faci un plan in minte despre cum sa arate . Este intentia ta care creeaza imaginea mentala ce se transpune apoi in planul fizic cand o construiesti.

Din informatiile care le-am adunat si din cateva experiente, care nu stiu daca pot fi clasificate a fi chiar dedublare astrala, poti crea ceea ce vrei dar totul se intampla instant, insa nu cred ca e acelasi lucru cu cazul lui Tesla. De exemplu nu stai sa imaginezi ceva cum sa arate, pur si simplu se intampla acel ceva de indata ce apare intentia ta de a vrea sa se intample. Exemplu : te gandesti pentru o fractiune de secunda sa sari in sus in reluare; vei sari, 5-10-15-50m , cat consideri tu, apoi sus, pentru o fractiune de secunda vrei ca atunci cand cazi pe pamant sa produci unde de vibratii care sa se propage de jur imprejur astfel incat sa se ridice praful de pe pamant. In clipa aia , cand esti sus si urmeaza sa cazi, nu iti imaginezi cum sa se intample, ci pur si simplu vrei sa se intample si se intampla. Nu exista nicio urma de indoiala ca nu se va intampla, realitatea inconjuratoare se supune oricarei intentii a ta. Ca si cum ai zice "sa fie asa" si se asa se intampla, apoi zici "acum sa se intample asta" si aia se intampla. In ce ma priveste, nu realizam ca nu m-as afla in realitatea fizica. Nici habar n-aveam, nu exista un trecut pentru mine si nici un viitor. Familie,prieteni, nume, acel sentiment al tau, numele , dispar complet toate. Esti doar tu , ai simtamantul de sine si iti percepi limitele corpului care par a semana cu cel fizic. Nu ai notiunea de timp, notiunea de timp nu exista. E doar ceea ce se intampla in acel moment.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 08 Noi 2015, 19:02

alex1990 scrie:Salutare
Sa zicem ca avem o dedublare astrala.Putem crea in astral orice dorim ? Intreb acest lucru pentru ca am citit despre Nikola Tesla ca isi crea inventiile in minte ?Oare se poate face acest lucru in astral ? Putem face o inventie si apoi sa o testam ?
Multumesc!
Nu stiu daca poti asa usor sa faci inventii in astral. Din experientele mele stiu doar ca am creat muzica si ceva rime in astral. Am putut crea si peisaje, dar nu mereu asa usor. Insa la muzica si rime, foarte vag mi-am amintit ceva la revenire... :(

Scrie răspuns