Dedublarea astrala

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
Scrie răspuns
OZNUS
Dedicat

Re: Dedublarea astrala

Mesaj de OZNUS » 22 Dec 2014, 21:54

Nu cred ca ramai in coma sau ceva de genul...ca mori etc.Nu suntem in Inception..cred :unsure: Da,e adevarat ca numai intre 4 si 6 dimineata sunt sanse foarte mari sa ai OBE...visul lucid mi-l provoc si singur daca vreau...am mai auzit de "treziri false"..nu am experimentat asa ceva pana acum,dar mi s-a intamplat deseori sa nu fac distinctie intre realitate si vis...visele mele lucide sunt superrealistice si cateodata mai am impresia ca ceea ce vad e viata reala(nu sunt spectator in propriul vis)..apoi ma trezesc.

sebio31

Mesaj de sebio31 » 04 Mar 2015, 13:58

Salutare!
....tuturor celor care mai sunt/ acceseaza acest forum. Spun asta pentru ca vad ca ultima postare aici este din 22 decembrie 2014....2luni si jumatate in urma fata de acum. In speranta ca inca mai exista lume pe aici, o sa relatez si eu cate ceva din intamplarile ciudate din viata mea in speranta ca voi gasi unele raspunsuri.
Am sa fac o mica paranteza cu o intamplare petrecuta de 2 ori similar acum 9 respectiv 7 ani:
Prima data s-a intamplat in timpul noptii iar a 2-a oara in timpul zilei ora aprox. 5-6 dupamiaza. Am venit de la serviciu si fiind cam obosit, m-am intins pe canapeaua din sufragerie si am incercat sa adorm putin. Pe vremea aia aveam 4 copii si locuiam intr-un apartament de 2 camere deci ei misunau pe-acolo fara insa a ma deranja. Undeava in timpul exact inainte de a adormi am simtit o senzatie ciudata neexplicabila in cuvinte care exprima groaza, frica, ceva foarte negativ chiar in mine...nu stiu exact...probabil zona capului. Eram intr-o stare nici treaz nici somn...cert este ca am inceput sa scot niste sunete inspaimantatoare ..un fel de ragnet prelungit cu o tonalitate foarte joasa...un sunet menit sa creeze parca frica spaima dar parca nu erau menite sa ma sperie pe mine ci parca vroiam eu sa speriu pe cineva/ ceva.( De mentionat ca eu nu cred in Diavol sau in cred ca exista el asa cum il vede biserica sau o mare parte din lume...cred ca avem fiecare parti negative si cred ca o parte din ea incerca sa se manifeste intr-un fel in acel moment. Ceea ce vedem la Tv ceva de genul oameni posedati, dupa parerea/in opinia mea proprie, explicatia mea daca vreti este aceea ca acei oameni nu sunt posedati decat de un asazis Diavol creat de mintea/creierul lor si nu de unul venit din afara) Mi-e destul de greu sa exprim exact ce senzatie aveam..in fine totul a durat cred ca 5-10 secunde timp in care m-am si trezit complec , ca sa zic asa auzindu-ma cum fac. E de prisos sa va spun cum se uitau la mine sotia ci cei 3 copii care erau acasa in momentul ala .... :) noroc ca cei mai mici 4 si 6 ani au crezut ca e o gluma de-a mea , ca am facut intentionat ca sa-i sperii :).
Ok....revenind la zilele curente pasii mei s-au indreptat de-a lungul ultimilor 7-8 ani incet-incet catre lumea spirituala cautand tot felul de raspunsuri la tot felul de intrebari...stiti voi, care si le pune toata lumea. Am inceput cu filme documentare, bloguri, carti de specialitate...etc. Acum cateva zile 10-15 zile dupa ce am citit o carte interesanta(Am murit si m-am descoperit pe mine insami - Anita Moorjani), am simtit o nevoie puternica de a experimenta si dedublarea si asta in convingerea ca voi gasi prin dedublare mai usor unele raspunsuri la ce/cine sunt eu, ca voi putea experimenta o alta viziune asupra universului asa cum este el defapt, asa cum este el real si nu vazut doar material. Mi-am cumparat si cartea lui William Buhlman - cu experientele primelor lui dedublari/extracorporalizari. Din fericire (acum 3-4 zile)cautarile catre persoane care au experimentat deja dedublarea m-au dus repede catre acest blog pe care l-am citi amanuntit pe toate.
Acum sa va spun ce mi s- intamplat acum vreo 2 saptamani. Eram in a 2-a noapte in care incercam dedublare. Nu ma asteptam sa se intample nimic timp de 3 saptamani 1 luna ca stiu ca e nevoie de exercitiu. M-am culcat seara pe la ora 112, m-am relaxat cat am putut de bine si mi-am spus in minte incontinu ca vreau si ca sunt pregatit sa experimentez o dedublare. Am incercat alternativ sa vizualizez si 3 obiecte aflate intr-o alta camera ceea ce imi era foarte greu nu stiu din ce motiv. Am incercat si sa vizualizez un cub undeva in afara capului la 10-20 cm si nu reuseam sa vad decat o pata neagra :P ...in fine, am adormit avand un somn destul de agitat si trezindu-ma destul de des dar de fiecare data cu gandul si aducerea aminte ca eu vreau sa experimentez dedublarea; si m-am trezit pe la 4 dimineata cand sotia mea s-a ridicat din pat sa mearga la toaleta. Apoi nu stiu de ce m-am intins pe spate( eu dorm deobicei pe o parte) si am incercat sa ma relaxez profund...deodata s-a facut o liniste deplina adica o liniste perfecta( exista un zgomot de fond in urechi...cel putin la mine...constant pe care in mod normal nu il aud dar daca ma concentrez asupra lui pot sa-l constientizez)...deci s-a facut o liniste perfecta dupa care a inceput sa se auda un fel de zgomot/ huruit...nu stiu si am zimtit cum ma ridic/sau mai precis cum incerc sa ma desprind de mine insami dar era foarte greu, apoi m-au cuprins niste senzatii ca niste frisoane furnicaturi...nu stiu cum sa le spun...probabil ceea ce numiti voi vibratii. Instantaneu m-am sperit si mi-a venit sa urlu dar urletul/ zgomotul s-a transformat intr-o respiratie profunda ca de calmare controlata pentru ca mi-am adus aminte instantaneu experienta lui Bolhman si de faptul ca trebuie sa-mi controlez frica. Apo m-am trezit ca sa spun asa "de tot". La numai 2 zile dupa aceea respectand acelasi ritual ca sa-i zic asa, tot pe la 4-5 dimineata dar fara sa ma trezesc am inceput sa scot niste zgomote inspaimantatoarae/ diabolice as putea spune ca si cele de acum 7 ani dar de data asta mult mai urate si mai mult timp( 15-20 secunde dupa spusele sotiei). M-am trezit ridicat pe jumatate si cui mangaindu-ma si spunandu-mi sa ma calmez. Mi-a disparut orice senzatie si orice amintire instantaneu dar stiam cu precizie ca am facut extrem de urat si ca am cam speriat-o pe sotia mea( chiar daca ea spune ca nu :P ). Acum am cateva indoieli in ceea ce priveste reactile adverse ca sa zic asa privind dedublarile. Nici macar nu stiu daca ceea ce mi s-a intamplat area vreo legatura cu incercarile de dedublare. Poate stie cineva sa-mi spuna daca a mai auzit ceva similar sau daca a auzit de vreun efect negativ al dedublarilor. Mi-ar prinde bine orice sfat orice indrumare. Nu vreau sa renunt la experienta dedublarii dar nu vreau sa fac nici ceva ce ar putea sa-mi afecteze negativ oricare din corpurile mele. Eu sper intr-o vindecare transformare a egourilor mele negative si nu la o abandonare a lor. Sunt un om convins ca suntem muuuuult mai mult decat fiinte fizice si sunt convins de existenta milioanelor de universuri paralele doar ca nu stiu cum sa le inteleg mai bine. Intr-un film destul de vehiculat pe internet despre spiritualitate la un moment dat cineva incearca sa-i explice unui cerc ce inseamna lumea 3D ce e aia spatiu si ce inseamna "sus" ..nereusind, la un momentdat il "trage"in sus si cerculetul devine sfera si zice: " Ahaaaaa , deci asa era.....! " Cam asa e si cu trezirea spirituala dupa parerea mea :P
Scuze pentru lunga exprimare dar am vrut sa fiu cat mai precis in descriere!

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 04 Mar 2015, 21:49

Interesant..Eu unul nu cred sa existe efecte adverse dupa sau inainte de dedublare...cel putin nu stiu.Ti-as recomanda o regresie hipnotica sa vezi ce se intampla de fapt atunci cand esti in starea respectiva.

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 04 Mar 2015, 21:53

Salut sebio !
Am citit cu atentie experientele tale si am sa iti raspund cateva lucruri similare din experientele mele in ceea ce priveste dedublarea (de altfel asta e frumusetea acestui forum, poti afla aici multe lucruri pe care nu le gasesti in carti).
Mie mi s-a intamplat sa am senzatia ca e cineva care vrea sa imi faca rau si uneori m-am trezit dand din picioare, asa cum tu te-ai trezit facand sunete. Acuma sa iti explic si cam de unde vin acele sunete. In momentele de tranzitie (cand iesi din corp, sau cand revii), treci din dimensiunea fizica in dimensiunea astrala. In general din cauza vietii noastre tumultoase in care nu ne hranim corect, ne uitam la tv/internet aiurea, etc. mintea noastra e inclinata inspre rau. La nivel spiritual suntem alcatuiti dintr-o sumedenie de ego-uri (defecte psihologice, demoni interiori) care se manifesta pe parcursul zilei, mentinandu-ne blocati in mecanicitate si rutina. Ego-urile astea sunt un fel de fiinte ce stau in noi (pot fi si mii) care se lupta pentru suprematie. Se vad si se aud cel mai bine in momentele de tranzitie. Uneori mi s-a intamplat sa aud voci vorbind foarte clar in acele momente, nu erau decat ego-uri. In cazul tau, cel mai probabil, un ego dominant intervine si preia controlul asupra mintii tale, de-asta scoti acele sunete. Trebuie sa te autoanalizezi si sa afli ce parte din tine trebuie sa zicem "reparata" ca sa nu mai ai astfel de experiente. Poate esti un tip prea vorbaret, poate iti place sa tipi la locul de munca sau cine stie ce (evident, tu stii mai bine). Pe masura ce iti intelegi ego-urile (defecte personale psihologice), prin rugaciune si munca poti scapa de ele. Totul e sa le accepti ca le ai si sa gasesti solutii (Dumnezeu te ajuta in acest sens) sa le dizolvi.

Sunetele care se aud in urechi pot fi si huruituri groaznice, pot parea chiar demonice. De ce ? Pentru ca asa interpreteaza creierul aceasta tranzitie intre lumi, tranzitie constienta. Nu e obligatoriu sa se intample, sunt multi factori de care depinde aceasta tranzitie (starea de oboseala, pozitia de dormit, ce ai mancat, aerul din camera, etc.), dar cand se intampla e posibil sa te sperii. Am discutat cu multi oameni si unii au facut chiar atacuri de panica dupa ceva tentative de dedublare, apoi n-au mai incercat. Am vazut personal un astfel de atac de panica la cineva si nu e placut.

Ce ti-as putea recomanda doar ca sugestie, tu fa cum te indeamna inima. Daca ai pasit pe taramul asta, ai grija. E un drum frumos, dar sunt obstacole destule. Exista posibilitatea ca o intreaga casnicie, relatie sa se duca de rapa din cauza faptului ca unul din cei doi se apuca de dedublari astrale. Subiectul nu e pentru oricine, ar fi bine fie sa nu il discuti cu sotia ta, fie sa il discuti direct si liber, dar e delicat. E ca si cum i-ai spune unui apropiat ca tu de fapt ai facut inchisoare 3 ani pentru furt, dar nu i-ai spus pana acum. Si din momentul ala omul ala te va privi toata viata altfel (vezi in ochii lui). La noi dedublarea astrala sau alte practici spirituale sunt pentru (cred peste 90% din oameni) nu doar subiecte tabu, dar subiecte pe care ti-e teama sa le deschizi intr-o discutie cu colegi de serviciu sau amici. Asta pentru ca au impresia ca sunt satanisme si mai bine nu le spui decat sa te priveasca toata viata ca pe un ciudat sau ce stiu eu... (e o privire de neconfundat dupa ce afla ca tu practici dedublari astrale).

Daca mai ai nelamuriri nu ezita. Chiar daca ultima postare e mai veche de doua luni, noi suntem aici si vom fi aici. Nu punem accent pe cantitate ci pe calitate, nu ne facem reclama (cu bannere de ex.), dar numarul vizitatorilor pe forum e intr-o continua crestere.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 05 Mar 2015, 11:48

sebio31:

Cand dorm pe spate, am observat si eu ca pot simti mai lejer tentativele de desprindere de corp, sa zic ca ma ridic undeva la 30 cm deasupra patului apoi simt ca plutesc si ma sperii si cad in corp de unde rezulta acea tresarire puternica; uneori am senzatia ca patul se misca exact ca atunci cand te arunci in el. Sunete si vajaituri simt/le aud atunci cand incerc sa raman constient cand incerc sa adorm.

VitalWorld scrie:Salut sebio !
Pe masura ce iti intelegi ego-urile (defecte personale psihologice), prin rugaciune si munca poti scapa de ele. Totul e sa le accepti ca le ai si sa gasesti solutii (Dumnezeu te ajuta in acest sens) sa le dizolvi.
Vitalworld (cat si ceilalti care sunt cramponati de religie) :
Rugaciune,Dumnezeu, religie - nu stiu in ce context te referi , ce legatura are religia cu asta? Ca e crestinism , ca e satanism, niciuna nu conteaza cand vine vorba de explorare pe cont propriu. Ca crezi tu ca te ajuta rugaciunea, pentru ca in Subconstientul tau s-a fixat ideea asta, atunci da, e similar cu a te imagina scaldat intr-o aura de lumina impenetrabila, dar sa nu dam importanta mai multa decat se cuvine religiilor.

In sensul asta nu ti se pare ca se amesteca lucrurile cand vine vorba de dedublare astrala ? Biserica spune ca astfel de experiente sunt "amagirile diavolului" pe de alta parte exista posibilitatea sa fie adevarat ce spun opozantii Bisericii, anume ca vor sa tina oamenii in ignoranta si necunoastere. Mi se pare o naivitate din partea credinciosilor sa creada orbeste ce spune Biserica, in loc sa exploreze si sa cunoasca lucruri noi.
In invataturile orientale spirituale Kundalini este sarpele mistic care odata trezit deschide chackrele si ofera cunoastere si realizare spirituala fiintei umane. Nu ti se pare suspect ca Biserica blameaza tocmai acest sarpe mistic care reprezinta iluminarea fiintei umane ? Mie da. Nu vreau sa expun aici link-urile care ti le-am dat in particular referitor la opozantii crestinismului din cauza ca religiosii ar putea crede ca am trecut in cealalta tabara, dar cred ca e necesar sa cunosti ambele versiuni, ambele tabere care lupta pentru suprematie ca sa poti sa faci o comparatie intre cele doua si sa ai o viziune mai larga.
La urma urmei in Biblie se spune ca Dumnezeu i-a lasat omului liberul arbitru sa aleaga, faptul ca Biserica e impotriva explorarii/cercetarii de catre om in privinta altor planuri de existenta si a metodelor de vindecare alternativa ce implica Forta Vietii (Reiki,Qi Gong), nu e o contradictie ? La urma urmei vedem preoti care merg pentru tratament la bioenergoterapeuti , la acesti "lucratori ai diavolului" :) . Deci, insist pe cunoasterea punctelor de vedere a ambelor tabere pentru a avea o viziune mai larga si a ne putea exercita corect liberul arbitru.

Nimeni nu detine adevarul absolut !
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

sebio31

Mesaj de sebio31 » 05 Mar 2015, 12:48

In primul rand vreau sa va multumesc celor care mi-au raspuns precum si celor care au avut rabdare sa citeasca postarea mea! Recunosc ca nu ma asteptam sa-mi raspundeti asa repede....adica speram dar nu ma asteptam sa se si intample :))
In speranta ca nu plictisesc pe nimeni vreau sa fac cateva precizari:
-
VitalWorld scrie: Mie mi s-a intamplat sa am senzatia ca e cineva care vrea sa imi faca rau
.....Eu nu am simtit ca vrea cineva sa-mi faca rau(acum imi dau seama ca asa am spus dar defapt m-am exprimat gresit) ci mai precis ca ceva rau se manifesta prin mine ....probabil ca e o latura a mea pe care o neg inconstient. Nu vreau sa o neg si nu ma deranjeaza atata timp cat nu iese la suprafata sau atat timp cat nu fac rau nimanui datorita ei.
-
VitalWorld scrie: un ego dominant intervine si preia controlul asupra mintii tale, de-asta scoti acele sunete
.. asta era si banuiala mea si ma bucur ca imi confirma si altcineva :)....poate imi recomanzi si o metoda de a ma acomoda cu zgomotele sa(daca vor fi vreodata) vociile din momentul tranzitiei!...ti-as fi recunoscator pentru orice sugestie
-
VitalWorld scrie:
ego-urile (defecte personale psihologice), prin rugaciune si munca poti scapa de ele [/quote] ....:) parte cu rugaciunea e mai complicata la mine...nu prea cred in ea.....adica sunt convins ca o rugaciune poate face minuni dar asta in cazul in care persoana care o rosteste rezoneaza ,ca sa zic asa, cu ea. Eu inca nu am gasit metoda mea de rugaciune....cand o fac , o fac in gand fara cuvinte si adresata mai degraba Universului decat lui Dumnezeu. Pe mine cuvantul"Dumnezeu" ma duce cu gandul la un om cu barba si nicidecum la ceea ce cred eu ca este Dumnezeu. Nu pot sa am ca si altii frica de Dumnezeu pentru ca pentru mine Dumnezeu e parte din mine si nu mi-as face sau nu si-ar face nimeni rau singur....si in opinia mea Dumnezeu asa cum il vad eu este doar ceva pozitiv care nu are pur si simpluy cum sa faca rau. Deci nu mi-e frica nici de el si nici de Diavol care cred ca e doar o plasmuire a mintiilor oamenilor si poate exista doar pentru cei care cred cui tarie ca exista.
-
VitalWorld scrie: Am discutat cu multi oameni si unii au facut chiar atacuri de panica dupa ceva tentative de dedublare, apoi n-au mai incercat. Am vazut personal un astfel de atac de panica la cineva si nu e placut
.....asta nu ma face nicidecum sa ma opresc din drumul meu :)..... poate doar de a lucra si mai mult la partea de autocontrol (doar ca nu prea stiu cum :) )
-
VitalWorld scrie: Exista posibilitatea ca o intreaga casnicie, relatie sa se duca de rapa din cauza faptului ca unul din cei doi se apuca de dedublari astrale. Subiectul nu e pentru oricine, ar fi bine fie sa nu il discuti cu sotia ta, fie sa il discuti direct si liber, dar e delicat
.........Din fericire, sotia mea merge in aceeasi directie cu mine (altfel nu am fi impreuna de 23 de ani :) ) doar ca in felul ei...sundao, carti despre spiritualitate, rugaciuni, alimentatie sanaoasa, etc. Deci din punctul; asat de vedere stau bine.....sunt binecuvantat cu o sotie cu aceleasi principii ca ale mele.
Una din problemele mele majore in momentul asta este calculatorul .....programul meu in ultimii 2-3 ani este : ora 9:00-01:00 joc pe calculator 01:00-07:00 somn. Avand in vedere ca am de gand sa aplic intocmai metoda descrisa de tine va trebui sa modific drastic acest program :((
Televizor nu avem in casa de vreo 7-8 ani de cand ne-am mutat in casa noua.
-
OZNUS scrie: Ti-as recomanda o regresie hipnotica sa vezi ce se intampla de fapt atunci cand esti in starea respectiva
.....am vrut odata sa fac acest lucru dar nu am stiut unde/la cine sa merg.
Am fost intr-un final la cineva recomandat de un vecin dar se pare ca nu a reusit.... Doamna aceea mi-a spus ca ar trebui sa fac mai multe sedinte ca sa ma obisnuiesc cu vocea ei ...?!?!? costa 50 lei sedinta iar eu sunt o persoana modesta din punct de vedere financiar( 5 copii , o sotie si 2 prieteni la intretinere in acest moment). Apoi mai spunea doamna respectiva ca eu nu sunt un "subiect usor sugestionabil"...??!! deci: Fail! :)
Poate stie cineva sa-mi recomande o persoana sau loc unde se face regresie hipnotica ...bineinteles la un pret rezonabil.
...inca ceva...o sugestie din partea lui WitalWorld in legatura cu dedublarile...crezi ca ar trebui sa ma mut o perioada sa dorm singur in living de exemplu? acum dorm in pat cu sotia si cu mezinul familiei( 4 ani )...oare ei ma distrag/incurca cu ceva de la incercarile mele de dedublare??!
Ultima oară modificat 05 Mar 2015, 14:29 de către sebio31, modificat de 3 ori în total.

sebio31

Mesaj de sebio31 » 05 Mar 2015, 13:15

SAF scrie:sebio31:

Cand dorm pe spate, am observat si eu ca pot simti mai lejer tentativele de desprindere de corp, sa zic ca ma ridic undeva la 30 cm deasupra patului apoi simt ca plutesc si ma sperii si cad in corp de unde rezulta acea tresarire puternica; uneori am senzatia ca patul se misca exact ca atunci cand te arunci in el. Sunete si vajaituri simt/le aud atunci cand incerc sa raman constient cand incerc sa adorm.
....multumesc de feedback :).... sa ma anunti atunci cand reusesti, cand experientele tale avanseaza!
...iar in legatura cu religia cred ca ai putin tendinda sa negi puterea sau valoarea ei. Si din punctul meu de vedere religia pe o parte face iar pe alta desface iar pe mine nu m-a prea ajutat cu nimic pana acum...chiar daca sunt botezat crestin ortodox simt ca nu am nimic in comun cu aceasta religie si deocamdata cu nici o alta. Dar totusi pe un numar mare de oameni ii ajuta enorm si sunt constient ca este muta lume care are inca nevoie de ea si de aceea o accept si nu o condamn Eu iti recomand sa citesti...si nu numai tie..."Am murit si m-am descoperit pe mine insami" de Anita Moorjani.... este cea mai simpla si cea mai concludenta catre care am citit-o in ultimii ani .....acolo este catalogata religia de catre scriitoare (nascuta si crescuta in mijlocul a 3 religii total diferite) exact asa cum ar trebui sa o vada toata lumea...nici buna nici rea ....doar niste dogme care incearca sa explice acelasi lucru, acelasi Dumnezeu/Univers. Si asa cum spune scriitoarea, atunci cand incerci sa te opui unor dogme nu faci decat sa creezi o alta dogma :)

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 05 Mar 2015, 13:31

Nu cred ca mi-ai inteles punctul de vedere in privinta religiilor. Am sa rezum pe scurt inca o data : cand vine vorba de explorare/experimentare , religia ar trebui sa iasa din ecuatie. Cand experimentezi ceva nou, trebuie sa fii "dezbracat" de orice influente exterioare. Daca tineam cont de interzicerile pe care le ofera religia in privinta experientelor spirituale , azi acest forum nu mai exista si noi nu mai eram pe aici. :)
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

sebio31

Mesaj de sebio31 » 05 Mar 2015, 14:35

SAF scrie:Nu cred ca mi-ai inteles punctul de vedere in privinta religiilo............................... exista si noi nu mai eram pe aici. :)
Da, ai perfecta dreptate. Dar eu tot iti recomand cartea aceea :))

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 05 Mar 2015, 19:52

Da,are dreptate in legatura cu hipnoza.Eu am inceput sa studiez asta si voi invata practic in curand...este un proces dificil hipnoza in sine,ca sa nu mai zic de regresie.Parca am mai zis pe aici pe undeva:intr-o dimineata am simtit ca ma targe ceva din corp;ies si ma intorc,ma vad dormind,iar in spatele meu era o silueta neagra inalta care ma impingea cumva si nu ma lasa sa revin in corp;am iesit din casa pana in strada si tot venea dupa mine;deodata parca m-am trezit pe un drum cu foarte multi oameni;erau si cunoscuti vii/morti care nu stiu ce asteptau..si o femeie mi-a intins o esarfa parca si mi-a zis "hai du-te repede" ...si m-am trezit cu o usoara ameteala

Scrie răspuns