Dedublarea astrala

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
Scrie răspuns
SAF
Moderator Global

Re: Dedublarea astrala

Mesaj de SAF » 09 Mar 2015, 11:21

Bine. Vrei sa incercam cateva lucruri similare si in privinta mea ? Putem discuta public sau intr-un mediu privat, cum doresti.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

ayza

Mesaj de ayza » 09 Mar 2015, 11:30

E o perceptie gresita,,sunt pe acest forum pentru a intelege ce se intampla..Nu am suficient exercitiu, nu stiu cu cine pot comunica .Dar am si experiente negative in sensul ca daca acolo unde imi indici sunt persoane cu o anumita incarcare emotionala negativa,eu am acea traire....si chiar daca incerc sa ma detasez revin involuntar si imi afecteaza viata reala.

Imi trebuie control pe care nu il am.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 09 Mar 2015, 12:10

Din exprimarea ta in urma cu 2 posturi nu reiese ca nu ai avea suficient exercitiu si ca faci asta destul de usor, ca pe o distractie. Tocmai de asta ti-am facut propunerea, ca sa ma conving ca exista urme de adevar in ce spui si ca nu esti inca o persoana care trateaza cu superficialitate asta. Incerc sa mentin locul asta cat mai serios cu putinta.
Nu trebuie sa te temi, te-as fi directionat intr-un loc fara incarcatura emotionala negativa.

Da-mi voie sa ma indoiesc de cele spuse de tine. E dreptul meu iar tu nu trebuie sa te simti ofensat(a) de ceea ce cred eu. La urma urmei, daca nu ne-am fi indoit de multe lucruri, nu mai progresam atat astazi in multe domenii, noi , ca omenire.

Pe de alta parte ,am avut si experiente de genul cand anumite persoane rau intentionate si-au facut conturi false si au inventat fel si fel de lucruri, sau citeau informatii din anumite carti si apoi si le insuseau si pozau in imaginea unor spiritisti evoluati ca si cum ei au descoperit acele lucruri. Culmea, voiau sa ne recruteze ca discipoli :) ca mai apoi sa ne dea copy+paste din cartile respective. Cred ca e in regula sa folosesti aceiasi termeni pe care-i foloseste indrumatorul tau spiritual, dar numai daca esti sincer si intr-adevar traiesti experienta din spatele cuvintelor respective, altfel te minti singur.

Nu stiu daca vei gasi indrumarea pe care o astepti pe acest forum. Asa cum am spus si aici , si noi suntem asemanatori cu tine, continuam sa exploram dar cred ca , cautarea de indicii (carti,indrumari, sfaturi) ar trebui sa se opreasca la o anumita granita, mai departe urmand sa exploram si aflam singuri.

"Luaţi aminte şi cercetaţi prin voi înşivă. Nu acceptaţi nici o explicaţie de-a gata. Contemplându-vă pe voi înşivă, precum şi faptul de a medita vor pune în mişcare energia care vă va ajuta să recunoaşteţi şi să depăşiţi „diavolul”. Observarea constantă, neutră şi pătrunzătoare a propriei voastre fiinţe este o sadhana, o disciplină spirituală, căci ea vă permite să identificaţi şi, în acelaşi timp, să eliminaţi răul din voi."
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

ayza

Mesaj de ayza » 09 Mar 2015, 12:32

Da cred ca locul meu nu e aici....

Toate cele bune!

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 09 Mar 2015, 13:52

Nu te-a gonit nimeni, nu trebuie sa te victimizezi :) .

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 10 Mar 2015, 20:37

sebio31 scrie:
OZNUS scrie:Da,are dreptate in legatura cu hipnoza.Eu am inceput sa studiez asta si voi invata practic in curand...este un proces dificil hipnoza in sine,ca sa nu mai zic de regresie
Hipnoza se poate invata de catre oricine? Exista cursuri pentru asa ceva? cam cat dureaza un asemenea curs?
Hipnoza nu prea poate fi facuta de oricine..exista unii care pot adormi o persoana in 3 sec(dar aici depinde de mai multe variabile)...un curs costa in jur de 1000 euro si nu prea garantezi nimic..altfel la facultate se mai face...cat despre regresie sunt parerile impartite referitor la fenomen

razxssd

Mesaj de razxssd » 28 Mai 2015, 18:41

salut,sunt nou pe acest forum,mi am facut cont incercand sa te contactez..am incercat si pe mail/yahoo...dar nu ai raspuns..practic visul lucid de ceva vreme si am cateva intrebari despre dedublarea astrala,daca am putea vorbii in privat ar fii perfect,astept raspunsul tau;)

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 30 Mai 2015, 19:32

Salut, mentionez ca am discutat in privat cu tine ieri :). Nu am disparut. :)

dana

Mesaj de dana » 25 Iun 2015, 18:23

buna seara...este pt. prima data cand m-am inregistrat aici...m-am emotionat mult...pt. ca pana astazi,citind aici...nu stiam ce se intamplase cu mine la varsta de aprox. 14-15 ani...stiam ca nu visasem si totusi nu spusesem nimanui...era vb despre aceasta dedublare astrala.in perioada aceea mi se intamplase de vreo 4-5 ori in aprox. un an jum...imi aduc aminte cum ma trezeam brusc din somn...si imi simteam bataile inimii atat de puternice,rar si apasat cumva...si simteam o frica imensa...prima oara m-am privit de sus cum eram invelita in plapuma...si ajunsesem in dreptul frigiderului ,deasupra acestuia.dar mi s-a facut atat de frica...era intuneric in camera si totusi ma vedeam de sus in pat.de frica m-am intos brusc.de atunci niciodata nu am mai ajuns..pana la "frigider" :) )))...de cate ori simteam ca imi bate inima puternic...si frica aceea imensa...si desprinderea treptata incepeam sa-mi spun in gand "nu,nu din nou".si cu "nu,nu din nou" am reactionat intotdeauna...pana cand nu s-a mai intamplat...decat acum vreo 2 ani...dar doar bataile inimii si teama...si parca intotdeauna aveam un tiuit in urechi...de parca era preasiunea ridicata...acum imi dau seama...cum mi-am alungat o astfel de experienta...si mi-am blocat-o poate de tot...si totusi,acumimi dau seama,vedeam aicvi discutii depre faptul ca tb. sa-ti doreesti s atreci prin asa ceva...dar uite ca I s-a intamplat cuiva...care nu avea habar ca poate exista asa ceva...si care nu isi dorea...o seara frumoasa va doresc :)

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 26 Iun 2015, 09:14

Si iti doresti sa o ai din nou ?

Scrie răspuns