Dedublarea astrala

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
Scrie răspuns
dana

Re: Dedublarea astrala

Mesaj de dana » 26 Iun 2015, 12:12

da SAF...mi-as dori acum :) .aseara am stat pana tarziu pe net citind despre dedublare atrala si am inteles multe...pe de alta parte cu cat asimilezi mai multe informatii...cu atat iti dai seama cat de putine stii...ma bucur nespus insa ca exista asa ceva,ca au experimentat si alte pers... ca nu era in mintea mea totul si ca nu am visat (desi eram convinsa de atunci de asta)...nu stiu daca voi mai reusi vreodata,pt ca sunt o fire mai sensibila cred si ma afecta f. mult teama aceea.nu pot sa o uit.si acum daca inchid ochii imi aduc aminte fiecare senzatie pas cu pas.faptul ca ma trezeam brusc din somn...dar nici nu stiu cum sa explic,nu ca la alarma de dimineata...cumva eram molesita in pat,paralizata...si simteam o presiune pe piept...dupa care bataile inimii le auzeam atat de tare,dar in interiorul meu cumva...niciodata nu mi-am mai simtit inima asasi cum treptat treptat ma ridicam,pluteam...si teama aceea..de fapt frica imensa.doar prima oara am ajuns langa frigider (e amuzant ca va spun de frigiderul meu :D ) si mai mult ca sigur am ajuns pt. ca nu stiam ce se urmeaza...in datile ulterioare insa...doar ma despindeam...dar incepeam sa imi spun in gand speriata...nu,nu din nou sa mi se intampla asta...ultimile dati erau doar bataile inimii puternice si teama aceea de a nu ma desprinde iar...dupa care nimic...:).in schimb vazand aici cata experienta aveti unii dintre voi,cate informatii...termeni de care nu auzisem... ma bucur nespus ca exista atatea pers evoluate,nu stiu daca folosesc term. corect.intotdeauna am simtit si am gandit ca exista mai mult decat aceasta viata materiala...cu siguranta voi invata multe si de la voi.imi pare rau ca in ultimii ani m-am lasat prinsa in viata de zi cu zi...si nu am mai avut timp sa privesc in interiorul sufletelului meu...si sa descopar si altele .desi am mai avut alte cateva experiente neobisnuite...de alt gen...mi-am dat cumva sg explicatiile intuitive..fara sa vb cu cineva.nu cred ca voi posta mereu...dar am sa va citesc cu drag...inca o data,ma bucur ca exista pers evaluate,deschise in gandire si in simtiri...simt cumva ca toate aceste "experiente"...au leg si cu bunatatea,un suflet curat...de aceea nu judec pers. rele ,egoiste...cred ca le lipseste ceva...si au ramas rudimentari,inapoiati in gandire...si in felul lor de a simti.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 26 Iun 2015, 13:15

dana scrie:. ma bucur nespus ca exista atatea pers evoluate,nu stiu daca folosesc term. corect.
Oho , evoluate ... Eu as zice sa nu aduci preamarire nimanui altfel ii vei pune la incercare Ego-ul care abia asteapta recunoasterea celorlalti.

Teama e prezenta la fiecare om . Un pas inainte in a trai iarasi experienta , ar fi sa-ti accepti tie insati ca vrei din nou sa traiesti acea experienta. Incearca si gandeste-te la situatia cand te cuprinde panica si decide in sinea ta sa nu te mai temi in acele momente. Fa asta ziua, sau cand esti treaza , dar fa-o cu suficienta hotarare.

Prinsi in viata de zi cu zi suntem toti, ideea e sa nu uiti "de tine" , chiar si fugar te poti intoarce in acel loc plin de liniste si pace care exista in fiecare om , cand te speli pe maini sau pe drumul pana la servici sau cand te odihnesti 5 minute pe banca. Zice-se ca cea mai buna practica spirituala e viata de zi cu zi , nu pozitia lotusului sau meditatia cu ochii inchisi .

Cat despre ceilalti , numarul experientelor este direct proportional cu gradul de autoconstientizare, sau de constienta . Eu asa am observat, desi exista si persoane care nu au tangente cu spiritualitatea, dar in majoritatea cazurilor eu asa am observat. Sunt persoane care pur si simplu nu le intereseaza spiritualitatea ci doar experientele de dedublare si vis lucid pentru ca li se pare "cool" , ceva cum sunt tigarile pentru tineri sau narghileaua, ceva exotic, distractiv. Cred ca majoritatea celor interesati sunt astfel .

Rare sunt persoanele care pasesc pe domeniul spiritualitatii pentru ca au o anumita chemare interioara. Cele mai multe persoane din acel numar mic de oameni interesati de spiritualitate sunt impinsi de suferinta (exemplu Eckhart Tolle). Tot el zice ca "cel mai bun maestru spiritual este suferinta". Ceilalti , sunt amatorii de senzatii tari, sau care urmaresc sa traga anumite foloase de pe urma celorlalti. Eu asa am observat ca se petrec lucrurile.

Pe forum oamenii vin si pleaca. Usa e deschisa tuturor fara discriminare. Cei care nu se logheaza in decurs de 2 saptamani sunt considerati inactivi - dezinteresati iar conturile sunt dezactivate/sterse in functie de mesajele scrise. Am considerat ca este bine sa mentin doar acele persoane active si sa nu incerc sa induc pe nimeni in eroare cu numarul mare de utilizatori pentru a creea impresia ca forumul este populat.

Eu iti multumesc ca ne-ai relatat experienta ta si daca vei mai avea de povestit ceva, cu siguranta vom citi cu interes :good:
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

dana

Mesaj de dana » 26 Iun 2015, 22:21

si eu iti multumesc SAF pentru modul in care mi-ai raspuns...detailat,concis si chiar am avut senzatia ca am primit asa..."sfaturi parintesti" :) .am si spus ca poate term. de pers. "evoluate" nu e poate cel mai indicat,dar m-am referit la acele pers. deschise in gandire si care nu sunt marginite de doctrine,dogme,norme...si care au o simtire aparte.In ceea ce priveste teama de a repeta experienta,ai mare dreptate,intai tb sa ma analizez un pic sa vad daca imi mai doresc sa retraiesc experienta,iar in fct. de rasp., sa vizualizez teama si modul in care as putea sa trec peste ea.
am obs. si eu ca cele cateva experiente(cred ca sunt 5 in total)..sa le spun "iesite din comun"..."ciudate" suna parca urat :) au fost dupa sau in timpul unor perioade mai grele poate din viata mea...una doar cand eram fff obosita si dupa ore multe de condus..dar la fel stiu sigur ca nu am atipit la volan..adica,cumva simteam si eu ca suferinta ne face sa ne descoperim sau sa exploram latura asta spiritual.
sunt convisa,asa cum ai punctate si tu,f. putini sunt cei care au intradevar acea chemare interioara catre spiritualitate ..pt. majoritatea conteaza doar senzatiile tari,adrenalina...
iti multumesc inca o data ca m-ai ascultat,dar mai mult pt. modul frumos in care ai punctat totul...chiar daca ma repet am avut senzatia primirii unor sfaturi parintesti.cu siguranta voi vorbi despre celelalte framantari ale mele..mai ales ca in una dintre ele chiar nu gasesc explicatii.o seara frumoasa...

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 27 Iun 2015, 16:45

Bine ai venit pe la noi ! :)
dana scrie: iti multumesc inca o data ca m-ai ascultat,dar mai mult pt. modul frumos in care ai punctat totul...chiar daca ma repet am avut senzatia primirii unor sfaturi parintesti.cu siguranta voi vorbi despre celelalte framantari ale mele..mai ales ca in una dintre ele chiar nu gasesc explicatii.o seara frumoasa...
M-ai facut curios. Care e framantarea pentru care nu gasesti explicatii ?

elisunou1

Mesaj de elisunou1 » 16 Aug 2015, 06:09

Cand se produce separarea de corpul fizic calmati-va ! pentru ca cu cat te panichezi cu atat vei avea parte de mai multa panica ;)

elisunou1

Mesaj de elisunou1 » 16 Aug 2015, 06:25

La mine in 2014 mi s-a intamplat spontan dedublarea am devenit constient si, cand am dat sa ma ridic, fractiune de secunda am aparut in picioare, cand am privit propia mana stanga era energie albastra, in alte iesiri din corp eram energie alba, cand esti afara din corp dai comenzi, de exemplu vreau sa vad pe... si dai numele persoanei, dar de atunci nu am mai avut parte trebuie sa-mi dau seama cum se poate face acest lucru, dar inainte de toate am auzit despre energie de la unchiul meu ca apoi la scoala prin clasa 13 profa de geografie cand dadea sa plece a avut un moment si mi-a spus ca planeta Pamant a fost facuta de o energie si oamenii ca un Dumnezeu, iar dupa ce am terminat scoala am intrat in somaj si am facut cursuri de programator de date si validare, aici am intalnit o alta persoana care mi-a zis ca se vedea de sus afara din corp, si pe urma s-a intamplat intr-o dimineata am fost fascinat.
Ultima oară modificat 17 Aug 2015, 07:48 de către SAF, modificat 1 dată în total.
Motiv: Corectat greseli gramaticale.

elisunou1

Mesaj de elisunou1 » 16 Aug 2015, 07:21

Si am vazut lucruri ciudate cu ochii rosi cand ma panicam in momentul cand se producea separarea dar de fapt nu exista demonii, diavol si alte baliverne, sunt chestii pe care le ai bagate in cap de mic de catre religii, dar cum spusei mai devreme ,ramai relaxat calm si o sa vezi ca nu vei vedea demonii sau egouri si te vei separa foarte usor biserica si religia a fost facuta sa limiteze oamenii pt ca ei pot afla multe chestii, cand esti in afara corpului fizic nu mai nici o limita si poti afla secrete foarte mari, trebuie sa dai doar comenzi cand esti afara sau sa pui intrebari.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 17 Aug 2015, 07:50

Nu sunt chiar asa de sigur in privinta entitatilor. Poate ca nu exista alea inventate de religie, dar exista altele.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Adytzu

Mesaj de Adytzu » 12 Sep 2015, 21:59

Salut!
Am 14 ani si am aflat de la un prieten de dedublarea astrala.
M-am documentat ceva timp despre acest fenomen.
Am vrut sa il incerc dar am vazut ca pe unele site-uri spun ca dedublarea astrala este satanista si malefica si ca nu ii este placuta lui Dumnezeu.
As vrea sa va cer parerea.

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 12 Sep 2015, 22:54

Adytzu scrie:Salut!
Am 14 ani si am aflat de la un prieten de dedublarea astrala.
M-am documentat ceva timp despre acest fenomen.
Am vrut sa il incerc dar am vazut ca pe unele site-uri spun ca dedublarea astrala este satanista si malefica si ca nu ii este placuta lui Dumnezeu.
As vrea sa va cer parerea.
Salut, sunt destul de convins ca nu ai citit tot topicul in care am abordat si treaba asta. Din punctul meu de vedere (si asta e doar parerea mea) nu e nimic satanic sau malefic in dedublarea astrala.

Scrie răspuns