Paralizie in Somn,Zumzait Si Vibratii Foarte Puternice

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
Scrie răspuns
seeekios

Paralizie in Somn,Zumzait Si Vibratii Foarte Puternice

Mesaj de seeekios » 31 Iul 2012, 15:00

Cam de acum 1 an jumate au inceput toate..paralizie in somn ...etc. M-am saturat de atatea paralizii in somn, demoni si capuri de schelet, ciori negre la capul meu etc, nu stiu cum sa scap noroc ca am descoperit o metoda sa ies , ca sa-i zic asa, din transa .. dar cand ma pun iarasi sa dorm incepe iar ..si iar ma trezesc si iar incepe nu cateodata nu mai inceteaza .Nu se intampla chiar tot timpul.

Vibratiile la fel prima oara incepe un zumzait incet si tot creste dupa urmeaza cu niste vibratii extrem de puternice, nu mai simt corpul decat vibratii, mi-e prea frica sa las tot sa continue ma trezesc stau cam un minut treaz ma pun sa dorm si iarasi incepe si cam tot asa pana cand inceteaza.

Au inceput treptat pana cand mi s-au intamplat cam in fiecare seara.

Despre vise ... orice vis e lucid .visez dupa aceea imi dau seama ca-i vis, controlez visul ,ma trezesc ma duc la wc .. ma intorc continui visul .

Stiu asa in mare despre ce este vorba.

As vrea sa va stiu parerea si sa imi dati niste sfaturi.
Ultima oară modificat 31 Iul 2012, 15:28 de către SAF, modificat de 2 ori în total.
Motiv: Corectat greseli de scriere.

SAF
Moderator Global

Re: Paralizie in Somn,Zumzait Si Vibratii Foarte Puternice

Mesaj de SAF » 31 Iul 2012, 15:24

Parerea mea e ca ai nevoie de liniste. Poti citi acest topic http://spiritualitate.net/viewtopic.php?f=25&t=79 poate te ajuta sa clarifici anumite lucruri. De asemenea muzica electronica gen rock influenteaza negativ atat la nivel psihic cat si fizic. Exista cercetari in acest sens in care s-a constatat ca nebunia de muzica rock produce dereglari la nivel celular. Te uiti la filme horror ? Ai tangente cu surse generatoare de sinistru, macabru ? Daca da, atunci este bine sa eviti contactul cu acestea intrucat mintea e ca un aspirator si fara un simt sceptic pentru a analiza si filtra, sunt periculoase. Nutresti ganduri de ura ? Ti-e frica de intuneric? Porti pica? Invidie si orice alte asemenea sentimente negative la adresa vreounui om pe care-l percepi ca "dusman" ? Ai crescut cu frica de dracii biblici ? Esti religios ?

Recomand sa citesti si experienta lui Catalin. viewtopic.php?f=11&t=151
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

seeekios

Mesaj de seeekios » 31 Iul 2012, 15:39

Nu sunt un om religios,ascult muzica electronica un fel de rock si alte genuri de muzica, cateodata ma ia frica de intuneric de obicei cand is singur pe strada mintea mi-o ia razna .Destul de rar dar se intampla , nu am pica pe nici un om sau invidie , cu surse de generatoare de sinistru nu stiu la ce te referi .

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 31 Iul 2012, 15:49

Mintea ti-o ia razna pentru ca ii permiti. Si de aici frica de intuneric si toate celelalte frici. Ai incercat sa-ti privesti mintea vreodata? Sa vezi ce se intampla in mintea ta , gandurile care iti apar, acele imagini mentale, acea voce din minte care pare sa nu se opreasca niciodata ? Incearca asta acum si transform-o in exercitiu, practica in fiecare zi in fiecare clipa cand nu ai nevoie sa gandesti. De exemplu cand mananci nu ai nevoie sa gandesti, mananca in acelasi timp observand gandurile ce apar in minte. Cand apare frica cand esti pe strada sau in intuneric, adu-ti aminte sa-ti privesti mintea si observa, iti este frica datorita gandurilor care iti apar sau datorita faptului ca simti o prezenta negativa in jurul tau ?.

Si daca ar fi vorba de entitati, ele nu te pot afecta decat atata timp cat iti este frica de ele. La un moment dat va trebui sa le infrunti iar visele tale sunt primul indicator dupa parerea mea care iti arata in ce stadiu ai ajuns incercand sa invingi frica.

Surse generatoare de sinistru : relatari horror, filme horror etc.

Cati ani ai ?
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 31 Iul 2012, 21:28

Salut,
Imi dau si eu cu parerea. Ceea ce vezi, din punctul meu de vedere, sunt efigii mentale. Adica niste cristalizari in astralul inferior a lucrurilor cu care iti consumi energia mentala zilnic. Acum, nu prea ai detaliat ce activitati mai ai tu. Probabil ceea ce urmaresti zilnic, anturajul, filmele, muzica rock (de care ai si precizat), sau o alta schimbare in viata ta cu conotatii morale negative. Toate astea se cristalizeaza cumva in astral. Si gandurile rele se cristalizeaza, uneori atat de puternic incat iti poti vedea proprii demoni interiori (ego-ul pluralizat).
Totodata, daca nu esti un om religios, atunci devino macar un om spiritual. Fara credinta in ceva nu vei trece peste aceste cosmaruri, asta e doar parerea mea.
Mihai.

KaTa
Utilizator

Mesaj de KaTa » 01 Aug 2012, 10:31

Salut.
Ai specificat ca visezi lucid,ca iti poti controla visele... Visarea ta lucida te poate scapa de aceste paralizii etc. Visul lucid iti permite sa calatoresti prin timp si spatiu... Cand visezi lucid incearca, spune-ti, doreste-ti controleaza-ti visul si mergi in trecut. Mergi in trecut cu o zi, o saptamana, o luna, observa daca ceea ce vezi e real, mergi inapoi cu un an... Mergi inapoi pana atunci cand a inceput acest "cosmar" al tau... Vezi ce poti afla, analizeaza-te bine. Spune-ti ca vrei sa vezi, sa stii, sa cunosti sursa a ceea ce ti se intampla. Daca ai incredere si vrei cu adevarat, cu siguranta vei cunoaste ceea ce ti se intampla si de ce ti se intampla, cauza etc.
Este posibil ca instinctul tau sa te trezeasca, sa te scoata din vis dar sa nu te enervezi, e pentru binele tau... Tu incearca sa iti continui visul de unde a ramas.

In momentul acesta mi se pare cea mai simpla modalitate de a scapa de aceste "cosmaruri".
Si mai poti incerca, ca atunci cand te afli in acele cosmaruri sa chemi lumina, chiar daca nu esti credincios fiintele ce lucreaza in lumina te vor ajuta.
O alta posibilitate... Lumea aceea in care te aflii (cosmarul) devino constient de ea... Acele vibratii, energia pe care o simti incearca sa o absorbi, probabil e negativa (absoarbe tot ce se poate dar transforma in tine energia in energie neutra, depinde de tine cum o folosesti). In ceea ce priveste acele vibratii, foloseste-te de ele, incearca sa le folosesti pentru a schimba planul astral inferior in care, probabil te afli.

Eu cam ce ti-am zis mai sus as incerca daca as fi in situatia ta...
- Nu este lucru înţelept să spui: „voi trăi”; viaţa de mâine este prea târzie – trăieşte azi. (Martialis)
- Cel mai mare duşman al cunoaşterii nu este ignoranţa, ci iluzia cunoaşterii. (Stephen Hawking)

Robert

Mesaj de Robert » 12 Feb 2013, 21:18

Salut,

Am cam aceleasi probleme legate de paralizie si cam ce a spus si Kata :D Credincios sunt in sensul ca am credinte oarecum budiste dar chestia e ca am unele momente ''random'' cand pur si simplu simt o entitate negativa pe strada sau in diverse locuri..unele faze din filmele horror mi-au intrat in cap iar in legatura cu dracii biblici am cam crescut cu ei...ce pot face? :please: :anyone:
Multumeesc pentru ajutoor !

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 12 Feb 2013, 22:46

Nu sunt prea multe de facut. De fapt atunci cand apare frica este important sa vezi ce a cauzat-o. O imagine mentala ? Vocea mentala ? Sau a aparut de nicaieri? Eu asa fac pentru a depista si in majoritatea timpului este mintea, rar mi s-a intamplat sa nu fie mentalul.

Cand depistezi ca frica a aparut datorita gandurilor involuntare despre entitati , e suficient sa realizezi ca sunt doar ganduri involuntare si sa incerci sa le observi asa cum sunt ele fara a incerca sa le gonesti sau sa le negi. Vei vedea ca vor scadea in intensitate si frica va fi inlocuita cu o liniste alerta.

Btw, eu am inceput sa vad cu coada ochiului forme. Poate e faptul ca devin mai atent si ceea ce nu observam periferic acum incep sa observ, pentru ca , cateodata cand ma intorc inapoi sa ma uit direct ce a fost, vad ca era doar o iluzie creata de un obiect. Dar alteori nu exista nici un obiect.

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 12 Feb 2013, 23:05

Un lucru care la mine a functionat, a fost abandonarea. Sa stai fara sa faci nimic in prezenta unei entitati negative, avand incredere ca nu ti se intampla nimic din ce nu trebuie sa se intample. Am incercat asta ca ultima metoda, dupa niste ani in care pusesem la punct cele mai bune metode de aparare. Functionau metodele, dar ma saturasem de stilul ala de interactiune.

Robert

Mesaj de Robert » 13 Feb 2013, 13:05

SAF scrie:Nu sunt prea multe de facut. De fapt atunci cand apare frica este important sa vezi ce a cauzat-o. O imagine mentala ? Vocea mentala ? Sau a aparut de nicaieri? Eu asa fac pentru a depista si in majoritatea timpului este mintea, rar mi s-a intamplat sa nu fie mentalul.
Sincer nu stiu exact de unde a aparut , banuiesc ca de nicaieri dar cu timpu a fost accentuata de niste momente ciudate la varste mici si acum mai recent 2-3 intamplari .. spre ex cand mai stateam de vorba cu prieteni sau eram acasa mai aveam momente cand auzeam pe cineva zicandu-mi ceva ce nu intelegeam sau simteam niste atingeri pe umeri si evident ma panicau maxim ..

Scrie răspuns