Experientele mele personale wolfz

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
wolfz19
Utilizator

Experientele mele personale wolfz

Mesaj de wolfz19 » 26 Oct 2012, 23:31

buna ziua!
Desi vad ca nu e forumul activ, am sa-mi incerc norocul.
Pana acum exersez cu proiectia astrala.
Sa va povestesc despre mine:
Cand eram mic eram crestin, apoi am descoperit ocultismul pe la 14-15 ani, m-am lasat ca nu prea era ce sa fac, dupa aia m-am trecut pe ateu. Acum zic ca sunt agnostic, cred in Dumnezeu dar nu sunt de acord cu Biblia.
Imi place sa-l ascult pe Oreste. Voi ce parere aveti despre el?
Pana acum am reusit sa visez lucid si sa controlez visele, dar nu si sa ma proiectez. Am deficit de concentrare si ba adorm, ba ma gandesc la altceva, ba ma trezeste matza cand vrea sa intre in camera.
Sunt o fire sensibila, aerian de felul meu, dar inteligent.

Bine v-am gasit!
Ultima oară modificat 23 Noi 2012, 07:20 de către SAF, modificat de 2 ori în total.
Motiv: Corectat greseli de ortografie

SAF
Moderator Global

Re: experientele mele personale wolfz

Mesaj de SAF » 27 Oct 2012, 09:00

Bine ai venit. Faptul ca nu se spameaza si nu se vorbeste intr-una vorba goala fara rost nu inseamna ca nu exista activitate. In plus, mai exista si altceva in afara de ceea ce se vede.

Daca vei rasfoi bine ce s-a discutat pana acum, sunt sigur ca vei gasi o cale de a rezolva deficitul de atentie.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

wolfz19
Utilizator

Mesaj de wolfz19 » 27 Oct 2012, 17:38

am citit si singura rezolvare e munca

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 27 Oct 2012, 19:24

Este adevarat, fara "munca" nu se poate. Daca suferinta te-a impins pe drumul spiritualitatii, iti va fi mai usor, daca insa cauti informatii pentru ca ti se pare fascinant si vrei sa acumulezi experienta, atunci nu am un raspuns incurajator.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

wolfz19
Utilizator

Mesaj de wolfz19 » 27 Oct 2012, 20:43

SAF scrie: daca insa cauti informatii pentru ca ti se pare fascinant si vrei sa acumulezi experienta, atunci nu am un raspuns incurajator.
nu prea inteleg

oricum planul fizic ...

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 27 Oct 2012, 21:01

Bine ai venit. Ideea acestui forum nu e de a avea zeci si sute de utilizatori, ci cativa activi si seriosi. De altfel, ce nu se vede e ca multi au fost stersi pentru inactivitate, de-aia apar asa putini, iar postarile nu sunt de dorul lelii, cum se intampla pe alte forumuri. Totodata mai sunt si alte lucruri care nu se vad aici, ce vreau sa te conving insa e ca nu suntem inactivi :).

Referitor la proiectie astrala, cred ca ce vroia sa iti zica SAF e ca scopul in sine al unei astfel de experiente trebuie sa fie autocunoasterea si modul in care experienta te poate ajuta pe calea ta spirituala. Planul fizic e exact asa cum ti-l proiectezi tu in minte. Daca tu crezi ca vremea de afara e urata pentru ca esti mahnit, atunci poate fi si senin si frumos, ca tot vreme urata ti se va parea, sau in cel mai bun caz nici nu vei baga de seama cristalinul cerului, stand cu privirea si gandirea la necazuri si probleme. La fel e cu toate lucrurile.

wolfz19
Utilizator

Mesaj de wolfz19 » 27 Oct 2012, 22:59

da-mi add shadow.wolf4 si hai sa aprofundam

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 28 Oct 2012, 07:16

Prefer sa discutam aici, daca se poate.

wolfz19
Utilizator

Mesaj de wolfz19 » 28 Oct 2012, 10:46

ok, tocmai am incercat sa meditez, dar pur si simplu nu reusesc sa fac nimic. Ascult goa trance pt ca ma ajuta sa ma concentrez mai bine si ma pune-n tema.

Eu urasc oamenii in general, urasc societatea ce-a ajuns. Eu vad altfel lumea, si intodeauna am impresia ca totu-i gresit si fara rost. De aceea as vrea sa cunosc mai multe folosindu-ma de proiectia astrala. Am inteles ca este o biblioteca unde ma pot duce si pot afla despre istoria a tot.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 28 Oct 2012, 15:24

Ti-am sters ultimul post deoarece nu face obiectul categoriei.

Revenind, daca vrei sa meditezi invata sa iti opresti gandurile iar din starea de non gandire poti face ce doresti. Insasi starea de pura fiintare este meditatie in sine.

Scrie răspuns