Experiente.

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
Scrie răspuns
CodyRo

Experiente.

Mesaj de CodyRo » 15 Ian 2014, 02:02

As dori daca se poate cateva lamuriri/sfaturi in legatura cu niste experiente care le-am avut inca din copilarie. Pentru o exactitate mai buna le voi povesti in ordine cronologica, incercand in prima 'faza' sa fac un mic rezumat.

La varsta de 6 ani am avut probabil cea mai terifianta experienta.In acest vis eu impreuna cu mama mea mergeam pe o strada din apropierea casei mele eu tinand un trandafir in mana. La un moment dat eu intepandu-ma in trandafir l-am scapat pe jos. Mama a cazut pe jos (nu imi amintesc foarte multe despre asta), iar eu imi ceream scuze, plangand. In acele momente , ea m-a 'atacat' sincer nu stiu cum sa o spun mai bine.M-am trezit, am dat drumul la TV cu gandul ca mama mea e moarta, iar eu acceptam asta, cu alte cuvinte eram obisnuit cu ideea. Peste 30 de min cand m-am dus la bucatarie si am vazut.o, am izbucnit in lacrimi atingand-o usor pe fata. Si in momentul de fata la peste 11 ani de la acel eveniment daca inchid ochii pot vedea fragmente clare din acel vis.

La 15 ani urmam un tratament Bowtech, am fost la 3-4 sedinte ma ajuta sa ma linistesc. Acolo m-am imprietenit cu doctorita, ea fiind o persoana care cel putin dadea impresia ca are un nivel destul de inalt, dpdv spritual.In timpul tratamentului au venit in salonul alaturat, sala de asteptari, 2 baieti de 20-22 de ani care predindeau ca sunt clarvazatori, pot vedea energiile din corpurile umane. Doreau ca ea sa ii invete Bowtech, nu stiu de ce nu am auzit discutia mai departe. In momentul in care au plecat din sala de asteptare am simtit un mic fior. Sala de terapie era pe holul de iesire, vedeai cine intra si cine iese. Primul baiat a trecut linistit dar cand cel din coada era in fata usii mi-a aruncat o privire, dupa care am inghetat. Nu stiu daca vi se intampla uneori cand clipiti sa aveti un flash, ca o poza sa iti ramana o imagine pe retina, ei bine asta mi s-a intamplat mie. Nu povesteam asta daca acel om nu avea ochii albi. Am inceput sa dorm mai greu,fiind mai mereu obosit, iar peste cateva saptamani am visat acei ochi o noapte intreaga. Dupa acea noapte m-am trezit transpirat si extrem de obosit dar, fara nici o povara pe umeri. Era acel sentiment cand termini o treaba grea, o munca asidua. Am uitat sa precizez acei ochi albi au disparut incet, in acel vis parca fiind absorbiti de o lumina.

Aceste 2 evenimente sunt cele mai stridente, sper ca puteti veni cu o explicatie, eu o caut de mult mult timp . :)
Ultima oară modificat 15 Ian 2014, 09:42 de către SAF, modificat 1 dată în total.
Motiv: Corectat ortografie. Incearca si reciteste-ti mesajul dupa ce il publici pentru a corecta posibile erori de ortografie datorita tastaturii sau grabei de editare.

SAF
Moderator Global

Re: Experiente.

Mesaj de SAF » 15 Ian 2014, 10:06

In primul rand trebuie sa specific ca felul in are ai formulat subiectul ma face sa gandesc ca ne privesti cu un oarecare aer de inferioritate, cu alte cuvinte undeva in mintea ta exista o mica credinta ca noi iti suntem superiori si stim mai bine decat tine. O greseala pe care o facem multi dintre noi atunci cand vorbim cu un doctor, un politist, cineva cu o functie importanta. Pe de alta parte, este o incercare si pentru noi de a ne simti superiori atunci cand cineva da semne de inferioritate, deci ambele tabere trebuie sa fie constiente de acest proces si sa nu se lase prada lui. Cand uitam lucrul esential ca toti suntem oameni, incepem sa jucam teatru imbracand imagini despre sine si despre ceilalti.

Referitor la visul de la 6 ani, eu cred ca faptul ca a avut loc la o varsta atat de mica te-a marcat profund. Trecutul e trecut si asa trebuie sa ramana. E ceea ce si spune cuvantul , trecut, si nu se poate schimba. Nu exista posibilitate cunoscuta de om sa schimbe trecutul. E un fel de lege peste care nu poate trece nimeni. La polul opus exista viitorul. E total contrariul trecutului. Se poate schimba in fiecare clipa din prezent, oricine il poate schimba, bine, vorbim de schimbarea viitorului din punct de vedere conventional, nu fundamental, al Constiintei, destinului, care contrar parerii majoritatii oamenilor, nu poate fi schimbat, in fapt ceea ce crede majoritatea ca este destin, e de fapt viitorul din punct de vedere conventional foarte schimbabil si de aceea spun ei ca nu cred in destin si ca destinul ni-l facem singuri. In esenta atat viitorul cat si trecutul sunt iluzii, reprezinta doar ganduri desi procesul are loc intr-un mod foarte subtil majoritatea oamenilor nu-si dau seama de acest lucru. Daca poti accepta lucrul asta e posibil sa-ti gasesti libertatea.

In legatura cu persoana cu ochi albi, cred ca a vrut sa te impresioneze. Am mai vazut pe youtube persoane care isi pot modifica privirea isi rotesc ochii in sus destul de mult astfel incat irisul dispare si ramane doar partea alba a ochiului. Daca intr-adevar era ceva iesit din comun , nu crezi ca trebuia sa aiba ochii negri :) ca in filmele horror ? Desi si atunci ar fi putut exista o explicatie, anume purtarea unor lentile. Acum vreo 3 ani erau la moda lentilele ochi de pisica, rosii, verzi albastre. E posibil si asta.

Trebuie sa gandesti putin si mai rece, daca era sa fie vorba de ceea ce posibil insinuezi tu ca crezi, adica ceva nepamantean cum s-ar zice, nu ar fi avut loc in ochii lumii intr-un loc public. Lucrurile importante sau rare, dupa mine, nu iasa in evidenta.

Totusi e posibil sa ma insel, asa ca cred ca se cuvine sa las loc si celeilalte variante :nush: .
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Re: Experiente.

Mesaj de OZNUS » 15 Ian 2014, 19:59

Nu pari sa fi avut o experienta paranormala...in orice caz,ideea e sa deosebesti realitatea de paranormal.Nu trebuie sa asociezi din prima fiecare chestie cu ceva iesit din comun.

Scrie răspuns