Telepatie

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
SAF
Moderator Global

Telepatie

Mesaj de SAF » 30 Ian 2015, 14:26

Dupa accentuarea Deja-Vu-rilor , a inceput si acest fenomen sa ia amploare. Pur si simplu imi doresc sa mananc ceva si dupa cateva ore primesc acel ceva de la o persoana cu care nu am vorbit toata ziua. Si ca sa fie treaba treaba, intr-o zi aveam pofta de bere cu lamaie, napolitane cu glazura de ciocolata si chipsuri. In acea zi am primit exact ceea ce aveam pofta. :scuze:

Sa nu mai vorbesc despre sincronizari pe diferite teme cand eu si persoana cu care discut scriem aceleasi cuvinte sau luam aceleasi decizii. Cel mai recent mi s-a intamplat aseara si alaltaieri seara.

Un caz aparte a fost acum cateva luni . De obicei nu stau pe messenger insa intr-o seara am intrat scurt si am iesit. Apoi "un gand" mi-a venit : "Dar poate X vrea sa vorbeasca cu tine ca nu ati mai vorbit de mult.." , cam asa s-ar traduce indemnul, nu a sunat chiar asa ci a fost un mesaj receptionat instant. . Am reintrat si X m-a apelat desi X nu era online si nu aveam de unde sa stiu ca e invizibil.

Ce am observat este ca toate experientele se accentueaza atunci cand devin linistit mental. Recent m-am abandonat in Acum pentru cateva minute bune, atat de intens incat au inceput sa-mi apara iar senzatiile de caldura in talpa si aleatoriu pe corp. De obicei oscilez intre liniste si agitatie mentala, fluxul mental de ganduri este extrem de puternic mai ales in perioade cand situatia de viata e pusa la incercare.

Voi ati observat schimbari in ultima perioada ? Daca da , in ce imprejurari ?
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Re: Telepatie

Mesaj de OZNUS » 30 Ian 2015, 20:56

Da si mi mi se intampla foarte foarte des sa ma gandesc la cineva si sa ma intrebe el de vorba pe mine chiar atunci...si multe astfel de lucruri. Schimbari am observat de ceva timp:cand e luna afara nu pot sa dorm,nu mai zic luna plina.Nu stiu de ce.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 30 Ian 2015, 23:22

Nu stiu daca intr-adevar sunt mini cutremure dar cateodata ma trezesc ca se misca patul cu mine. . Nu tare, insa suficient cat sa ma trezesc complet si sa intru in alerta. Acum 3 nopti a fost atat de intens ca m-am sculat imediat in picioare sa dau fuga in hol pentru a ma adaposti. Am mai avut un vis cu o saptamana inainte de tsunami-ul din Japonia de acum cativa ani, se facea ca la stiri se anunta un cutremur de 11 grade. Dupa 4-5 zile s-a intamplat in Japonia. In ultima vreme am o senzatie ca s-ar apropia un cutremur date fiind noptile cand ma trezesc miscat din pat. Oricum, sunt departe de Vrancea si Bucuresti, deci exclud posibilitatea sa fiu in zona seismica. Am intrebat si pe altcineva, nimeni n-a simtit nimic. Culmea e ca , cutremurele anuntate oficial nu le-am simtit deloc.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 31 Ian 2015, 00:37

Poate e premonitie...

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 02 Feb 2015, 22:19

Eu acum vreo doua luni am simtit asa un cutremur pe la 12 noaptea in pat. Si nu s-a anuntat nimic, n-am vazut nimic nici pe infp. Nu stiu daca va fi vreun cutremur in Romania, dar sunt tot mai multe in ultima vreme de peste 3, parca mai multe decat erau de obicei.

razxssd

Mesaj de razxssd » 28 Mai 2015, 19:23

exista vreo modalitate prin care sa controlezi acest lucru?

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 29 Mai 2015, 08:04

Poate ca exista o modaliate insa tind sa cred ca tine mai mult de sfera Subconstientului , adica se petrece involuntar.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 08 Iul 2015, 12:37

Acum aproximativ 1 an am fost la nunta unui prieten din copilarie , la bunici. Recent am descoperit ca fusesem sters din lista sa de prieteni pe facebook intrucat sotia lui nu m-a recunoscut. Ma gandeam ieri seara ca nu am mai vorbit de mult cu el. Sotia lui nu i-a transmis mesajele mele care i le lasasem pe facebook. Astazi m-a sunat :)) . Din senin.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 20 Sep 2015, 17:53

Azi am avut parte de o experienta putin surprinzatoare. Eram intr-o curte , in aer liber, cand deodata ma gadila pe la nas un miros de mancare de la vecini :lol: . Mi-a adus aminte de copilarie, semana foarte mult cu mirosul de mancare pe care o facea bunica mea. In acel moment mi-as fi dorit sa mananc acea mancare. Dupa aproximativ 30-40 minute, am ajuns acasa. Parintii mei tocmai sosisera de la tara , cu putin timp inaintea mea, de la bunica mea. Nu bunica la care ma gandisem, aceea a "plecat" acum 2 ani . Mi-au adus exact acea mancare la care ma gandisem. Culmea, nu am comunicat cu niciunul dintre ei tot week-endul. Si mai surprinzator este faptul ca este exclusa telepatia intrucat a trecut un timp prea mic intre ora cand eram la curte si ora cand au sosit acasa. Mancarea cel mai probabil fusese facuta in jurul orei 12 , la tara , nici gand sa ma fi gandit la acel fel de mancare de dimineata sau ieri ori alaltaieri.

Intamplarea asta m-a pus pe ganduri cam serios.

Tot ceea ce se intampla e predestinat dinainte sa se intample asa ? :nush:

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 27 Sep 2015, 22:44

M-am gandit si eu daca nu cumva dorintele noastre sunt un ecou din viitor spre noi. In fond, putem accesa atat trecutul, cat si viitorul.
Evident, viitorul il putem influenta. Pe de alta parte, daca primim flashuri din viitor, inseamna ca viitorul influenteaza prezentul. Extrapoland, prezentul influenteaza trecutul. Orice e posibil.
Nu stiu care sunt legile in asta, dar stiu ca timpul nu e liniar. Nu e deloc cum credem noi. Orice e posibil...

Scrie răspuns