Vise

Povesteste intamplarea ta. Afla parerea si celorlalti!
OZNUS
Dedicat

Re: Vise

Mesaj de OZNUS » 30 Mar 2014, 14:35

Ai grija sa nu fie vreun vis premonitoriu...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 26 Oct 2014, 08:45

:snap: Tocmai am avut un vis cu noi , ca grup. Se facea ca era o nunta pe un vapor. Vaporul facea o calatorie lunga pe mare cat timp se tinea nunta, ajungea de la un punct la altul. Cine nu se urca la plecare, pe parcurs nu mai avea voie sa se urce, nu mai era invitat. Apoi am aparut in ecuatie noi : eu , Vital si Auriu. Mai erau vreo 2-3 persoane dar ele nu sunt pe forum. Sau poate sunt dar nu mi-aduc aminte numele lor. Dar in vis le stiam, stiam ca sunt cu noi impreuna. Ne-am urcat in vapor dupa ce plecase din primul punct , deci nu mai eram considerati invitati. Totusi, la imbarcare, ca parea ca vaporul acosta intre mai multe puncte pana la destinatie, numele meu - prenume si nume - aparea pe un fel de ecuson al invitatilor, aveau o evidenta cu ecusoane pe care erau scrise numele invitatilor, si cand cineva se urca pe vapor, la intrare, un fel de ospatar verifica numele de pe ecuson cu chipul celui care se imbarca. Bizar, ecusonul nu continea poza dar cel de la intrare parea sa stie cine este fiecare. Printr-un acord tacit, ne-am hotarat sa ne imbarcam. Unul dintre noi a intrat primul, nu mai stiu cine, a intrat putin furisat. Apoi cand a venit randul meu , am inceput sa sper in gand ca ma va lasa, ca va crede ca m-am urcat inca de la prima statie si ca acum la acest punct de acostare am coborat pentru un scurt timp, ca atunci cand de la o nunta iesi afara sa iei o gura de aer. Surprinzator m-a lasat sa intru, uh, ce usurare ! Ca sa nu atragem atentia, ne-am amestecat printre ospatarii de acolo si ne-am facut ca ne pregatim sa servim. Pentru scurt timp doar, pana cand atentia nu mai era asupra noastra. Apoi se facea ca erau doua nunti, o nunta era in zona pe unde ne imbarcasem noi si alta nunta era in fata vaporului. Noi am mers in fata vaporului si desi vazusem nunta pe unde ne imbarcasem, in fata vaporului am vazut alta petrecere si cu mireasa in mijlocul ei. Mi s-a parut ciudat si m-am gandit ca de fapt e o singura nunta, si mireasa a venit in fata vaporului o data cu noi dar pe alta parte astfel incat nu am vazut-o. Ne-am asezat la una din mesele din fata vaporului si am inceput sa discutam despre spiritualitate.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 02 Noi 2014, 10:31

Interesting...

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 04 Noi 2014, 20:01

Cel care a intrat pe furis,eu eram sigur:)) Si cine stie...poate ne vom aseza la o masa,intr-o zi...in realitate.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 05 Noi 2014, 20:58

Da, poate :) .

Apropo azi noapte am avut un vis in care ma luptam cu cineva. Ma luptam pe bune, in sensul ca saream prin aer si loveam. Si dimineata m-am trezit cu durere de spate puternica. Nu am fortat spatele la sala, nu am alergat, nu m-a tras curentul.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 07 Noi 2014, 18:48

Mda...Stiu ce spui.Si mie mi s-a intamplat de ex ca ma loveam in ceva si cand m-am trezit,ma durea mana...Tind sa cred ca stateam pe mana si tu dormeai incomod...altadata imi era foarte cald si visam ca urcam un deal cu bicicleta pe un soare puternic si eram transpirat,sufocat...sunt tot felul de experimente...stiu ca unuia i se atingea mana cu o pana si el visa ca era muscat de un soarece..nu stiu ce sa zic...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 08 Noi 2014, 09:45

Stiu despre ce vorbesti, de asta insinuez ca e cu atat mai bizar. Te-ai gandit ca poate este invers ? Adica faptul ca visai ca urcai un deal cu bicicleta sa te faca sa-ti fie cald in realitate ? Eu la teoria asta ma gandesc. Nu aveam cum sa dorm incomod, singur in ditamai patul :nush: .

In unele vise cu anumite entitati cand le simteam atingandu-se de mine, in realitate cand deschideam imediat ochii inca simteam ceva din prezenta lor energetica ducand la spasme musculare si friguri pe locul de pe corp unde ma atinsese si in vis.

Mai exact, iau in considerare ca e posibil ca ceea ce se intampla in vis sa te influenteze in realitatea fizica. Am am avut mai multe experiente de genul asta.

Cat despre pana si soarecele, nu se leaga, eu vorbesc din experiente proprii, nu din auzite, asa ca nu o cred. :scuze:

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 08 Noi 2014, 22:47

Da,stiu...si da,mi s-a intamplat si mie.Uneori dupa ce ma trezeam,ma simteam de parca corpul astral ar fi revenit in cel fizic ca dupa OBE...oare e posibil ca asa-zisele vise sa fie amintiri ale calatoriilor in alte lumi?

Scrie răspuns