Reconectarea - Eric Pearl

Scrie răspuns
SAF
Moderator Global

Reconectarea - Eric Pearl

Mesaj de SAF » 29 Iul 2011, 13:55

O carte care , cred eu, merita citita de oricine e interesat de lucrul cu energia . Este destul de credibila si plauzibila, si cred cu putere ca este destul de adevarat ce scrie acolo dat fiind ca, contine multe nume celebre din stiinta, parapsihologie etc. In mod special mi-a captat atentia faptul ca insusi Wayne W. Dyer il recomanda si crede in asa ceva, dar mai ales senzatiile simtite care sunt foarte asemanatoare cu cele aparute in urma studierii partiale a cartii despre terapie pranica. Va sfatuiesc ca daca exersati sa o faceti in liniste singuri iar rezultatele obtinute sa nu le impartasiti decat cu persoane strict interesate de asa ceva. :wave:

Download/View :

Cod: Selectaţi tot

http://1drv.ms/1nilX8P 
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

SAF
Moderator Global

Re: Reconectarea - Eric Pearl

Mesaj de SAF » 01 Aug 2011, 13:48

Live Healing

"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

firehand

Mesaj de firehand » 05 Iun 2014, 11:25

aceasta este una din cele mai importante carti in materie de spiritualitate. Este incredibil sa simti energia intre cele 2 maini si sa inveti sa te joci cu ea. "Jocul" mi-a dat o stare de pace launtrica si de conexiune cu Universul cum de putine ori am simtit in viata si manipularea energiei este accesibila fiecarui om care doreste sa invete sa fac acest lucru.
Multumesc inca o data SAF pentru ca ai reactualizat linkul de descarcare.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 05 Iun 2014, 18:00

Cu placere.

Scrie răspuns