Interactiunea cu cristalele - experiente

Limena

Re: Interactiunea cu cristalele - experiente

Mesaj de Limena » 15 Apr 2011, 17:27

Nu am avut experiente cu cristalele intr-un mod deosebit; ceva deosebit apare din cand in cand, cand vad poze cu ele, e o stare de fascinatie. Am cateva cristale, si sunt momente in care nu le vad ca pe niste roci oarecare...au ceva deosebit in ele.
Acum nu stiu ce sa zic, ca de la un timp simt ca multe aspecte din natura iti transmite ceva sau percepi ca este acolo dar inca nu-l sesizezi inca.
Tu descrii acel sentiment fata de cristalele tale ca si dragoste, dar se pare ca dragostea are multe aspecte :))...adica la mine dragostei i-am dat si un sinonim de conectare pura, o legatura sacra intre mine si celalalt, fie animal, planta, roca, apa etc (bineinteles ca legatura sacra e data de faptul ca toti alcatuim Intregul, si nu ma refer doar la aspectul fizic(materia)).
Incep si eu sa ma lamuresc de la un timp cum ca comunicarea se realizeaza si altfel decat am fost pana acum obisnuita.
In privinta jocului de care spui...pai daca ai inteles profund ca nu mai "ai nevoie de salvare", incepi altfel sa abordezi viata, nu numai anumite lucruri. Poate ca asta le scapa bisericii sa le explice enoriasilor :slap:
Insa exista alternative intotdeauna; pana la urma nu suntem ultra limitati de altii (ma refer la conspiratie), daca eram multe din ce avem astazi, poate ca nu existau...cel putin asa vad eu lucrurile.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 15 Apr 2011, 17:28

Auriu scrie:Initial, visam ca pilotez nava. Apoi m-am trezit de-a binelea si continuam sa aud transmisia.
Cat timp ai continuat sa auzi transmisia dupa ce ai deschis ochii si ti-ai revenit in fire ? :hmmm:
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 15 Apr 2011, 17:31

Limena scrie:Nu am avut experiente cu cristalele intr-un mod deosebit; ceva deosebit apare din cand in cand, cand vad poze cu ele, e o stare de fascinatie.
Idem :)
Limena scrie: Am cateva cristale, si sunt momente in care nu le vad ca pe niste roci oarecare...au ceva deosebit in ele.
Acum nu stiu ce sa zic, ca de la un timp simt ca multe aspecte din natura iti transmite ceva sau percepi ca este acolo dar inca nu-l sesizezi inca.
Ai vazut , nu ? Parca e ceva...
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 15 Apr 2011, 17:31

Da, functioneaza. Repet, nu spun ca nu ar fi eficiente din punct de vedere energetic, dar...trebe o armonie intre scop si mijloace.
Folosirea instrumentelor de amplificare a anergiei are un mic inconvenient: ii da omului credinta ca ar avea nevoie de diverse lucruri din exterior pentru a se bucura de anumite lucruri. E ca si cum nu ai avea incredere ca tu poti, asa ca iti iei un lucru care poate sa faca ceea ce tu consideri ca nu ai reusi.
Eh, asta asa, off-topic. Nu-i nimic de rau sau de bine cu orgonii. :)
Ultima oară modificat 15 Apr 2011, 17:45 de către Auriu, modificat 1 dată în total.

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 15 Apr 2011, 17:33

Dupa ce m-am trezit, fenomenele au continuat aproape un minut sau asa ceva. Nu-mi mai aduc aminte exact cum a fost...

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 15 Apr 2011, 17:49

Eu mai pun din cand in cand cate un cristal in apa. De obicei, un cristal de stanca sau turmalina. Nu il tin mult, doar cateva minute, timp in care simt alaturi de el. Doar stau cu el si cu apa, simtind cum si apa e lumina. Nu trimit energie prin cristal, ci ii transmit cam ce as vrea eu sa fac, apoi il las in pace sa faca ce vrea. Iese o apa buna. :D

Cristalul cel negru e turmalina. Cel verde e aventurin, ala cu doua varfuri e cuart sau calcit roz, cel portocaliu e piatra soaelui iar ala cu verde si roz nush ce e. :)
Imagine

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 15 Apr 2011, 19:18

Superbe :D

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 15 Apr 2011, 19:22

Auriu scrie:Dupa ce m-am trezit, fenomenele au continuat aproape un minut sau asa ceva. Nu-mi mai aduc aminte exact cum a fost...
1 minut ... :huh: mult ! La mine vise asemanatoare tineau doar 1-2 secunde cand deschideam ochii.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 16 Apr 2011, 14:58

Ala maro cu verde, e posibil sa fie gasit si in rauri ? :unsure:

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 16 Mai 2011, 19:39

Daca tii un cristal in mana si incepe sa te intepe asemenea unor ace, ce ar putea semnifica asta?

Scrie răspuns