Pleiadieni ?

Subiecte diverse care trateaza mai putin domeniul spiritualitatii
SAF
Moderator Global

Re: Pleiadieni ?

Mesaj de SAF » 11 Dec 2013, 22:55

OZNUS scrie:cert e faptul ca am fost creati de entitati organice muuult mai inteligente.
Ce e cert? Ce te face sa crezi asta?
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 12 Dec 2013, 19:28

http://www.youtube.com/watch?v=2AxtVKUwmuY sa vezi toata seria si apoi sa mai vorbim...o sa iti pui un semn de intrebare mai mare decat cel anterior...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 12 Dec 2013, 19:54

:) Chiar nu imi trezeste interesul deloc acel documentar. Nici documentarele Ancient Aliens care sunt difuzate pe History la ora 00:00 . Dupa multa astfel de informatie studiata am ajuns la concluzia ca "s-ar putea" . Dar de la a zice "parerea mea este ca " si pana la "asa este" e cale lunga. :scuze: .

Insa mi-a trezit interesul un documentar aparte. Nu stiu daca exista tehnologia necesara crearii filmelor vechi alb negru, in acel documentar se vorbea ca pe la 1915 Europa a dus un razboi impotriva invaziei extraterestre; ba chiar existau mostre din vehiculele respective, in muzee, existau si martori care au luptat in acel razboi si acum povesteau in documentar. Se dadeau secvente filmate din razboi cu acei paianjeni foarte asemanatori cu cei din filmul cu Tom Cruise "Razboiul lumilor" . Intr-o singura zi au fost decimati 800.000 de soldati. Extraterestrii au fost ucisi cu un virus cabalin, au trimis o herghelie de cai infectati printre masinile extraterestre de lupta . Virusul s-a intins si in randul oamenilor ucigand cam 100 milioane sau 250 milioane de persoane, nu mai retin.

E posibil ca istoria sa fi fost falsificata ? Nu avem de unde sti. Dar acum doar n-o sa o iau de-a buna aceasta povestire care pentru mine ramane doar o teorie. Ca sa cred cu adevarat ceva, mai intai trebuie sa fiu convins iar la cate teorii false exista in prezent, cu greu ar reusi cineva sa ma convinga de ceva doar cu vorbe.

Ca si in cazul istoriei, daca-mi spui ca am fost colonizati de romani, ca asa scrie in carte iar eu spun ca nu cred, cu siguranta vei crede ca iti pierzi timpul cu mine. Dar dupa cativa ani cand se demonstreaza ca istoria a fost falsificata, cine e pe din afara ?

In fine, ce vreau sa spun e ca informatia trebuie studiata cu un minimum de scepticism si cat mai critic. Cu atat mai mult cu cat nu poate fi verificata prin experienta directa .
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 12 Dec 2013, 20:06

Relativ asa e...chiar daca asta e doar o teorie,pentru mine ramane cea mai plauzibila

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 13 Dec 2013, 19:41

Uite un material interesant. Rase extraterestre pe Terra http://www.scribd.com/doc/178343303/Ras ... e-Pe-Terra

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 13 Dec 2013, 21:14

Ma gandeam sa nu ma uit ca probabil ii stiam deja continutul...bineinteles nu a fost chiar asa.Oricum,ei pot lua forma umana,poate fi o baba care trece strada,vanzatoarea de la chioscul de ziare...nu poti stii...aveam un prieten care studia chestii de-astea si imi spunea acelasi lucru

Scrie răspuns