Filmele cu caracter spiritual devin tot mai rare.

Subiecte diverse care trateaza mai putin domeniul spiritualitatii
Scrie răspuns
SAF
Moderator Global

Filmele cu caracter spiritual devin tot mai rare.

Mesaj de SAF » 10 Iun 2014, 12:52

Am observat ca multe filme ce trateaza teme spirituale au inceput sa dispara de pe youtube si googlevideo. Poate e vorba de Copyrights, sau poate ca nu. Cert este ca nu se mai gasesc pe internet desi au existat ani buni fara sa intervina problema Copyright-ului. In plus, multe filme sunt interviuri cu invatatori spirituali contemporani deci ar trebui sa fie publice. Parerea mea cred ca se subintelege, grupuri de interese sunt deranjate de activitatea lor si de informarea publicului. Daca gasiti vide-uri care nu mai functioneaza la sectiunea "Documentare" din cadrul forumului, va rog sa ma anuntati si voi updata link-urile. :hmm:
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Scrie răspuns