Simboluri? Yantre?

Subiecte diverse care trateaza mai putin domeniul spiritualitatii
Scrie răspuns
Andrei
Utilizator

Simboluri? Yantre?

Mesaj de Andrei » 23 Iul 2014, 23:24

Salutare tuturor !

Eu unul am o pasiune despre symboluri si puterile lor, iar de curand am descoperit aceste yantre .. simboluri hinduse daca nu ma insel? Ce parere aveti despre simboluri? Imi puteti da niste exemple de simboluri si atributiile lor? ( pe net se gaseste informatia dar nu poti sti cat de buna este ) Ma puteti ajuta mai mult in acest domeniu? :d

Toate cele bune :D !! :boogie:

SAF
Moderator Global

Re: Simboluri? Yantre?

Mesaj de SAF » 27 Iul 2014, 22:27

Nu stiu nimic despre simboluri . Nu am informatii despre acest domeniu, insa am o presimtire ca sunt menite sa aduca un plus de incredere celor care le folosesc. Poate ma insel, e doar o parere personala.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Auriu
Moderator Global

Re: Simboluri? Yantre?

Mesaj de Auriu » 19 Oct 2014, 13:04

Simbolurile sunt asociate in magia europeana cu numele de "sigilii". Google it, pentru a gasi explicatii despre principiile de functionare.
Vezi si: http://homepage.ntlworld.com/wisewoman/ ... nglish.pdf

Informatiile din carte au scop informativ, nu lua "de bun" tot ce scrie acolo, am recomandat-o pentru studiu, ca sa vezi ce mai zic si altii.

Scrie răspuns