Padurea Bucovat

Subiecte diverse care trateaza mai putin domeniul spiritualitatii
SAF
Moderator Global

Re: Padurea Bucovat

Mesaj de SAF » 05 Iul 2012, 09:43

Am incercat sa surprind locul in care merg de obicei la padure. Filmarea e cam modesta dar cred ca se intelege.

"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 22 Apr 2014, 21:25

Cand am vazut acum topicul "Padurea Bucovat",ma asteptam sa vad chestii paranormale ca in padurea Baciu,dar sunt frumoase imaginile...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 29 Mai 2014, 21:54

:) E un loc unde de fiecare data cand merg mintea mi se opreste si ma simt foarte bine. Imi place sa merg primavara, in Aprilie-Mai cand canta toate pasarile padurii. E magnific.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Scrie răspuns