Daca vrei ... prezinta-te !

Cine suntem si ce urmarim ?
Scrie răspuns
Andrei
Utilizator

Re: Daca vrei ... prezinta-te !

Mesaj de Andrei » 08 Iul 2013, 00:32

Salutare ! Ma numesc Andrei, am 17 ani si sunt din Constanta.Vin pe acest forum ca un invatacel asteptand sa invat cat mai multe lucruri noi :). Autorul meu preferat si si singurul pe care l-am citit pana acum este Osho.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 08 Iul 2013, 07:18

:hi:
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 08 Iul 2013, 08:40

Bine ai venit! :)
Si mie imi e simpatic Osho.

A funny thing:

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 09 Dec 2013, 22:27

Va salut!Ma numesc Alexandru si am in jur de 17 ani.M-am inregistrat de curand si simt nevoia sa ma prezint.Am inceput sa fiu pasionat de paranormal,stiinte oculte,tot ce tine de acest gen inca din copilarie sub influenta Discoveryului si a unor carti.Sunt indemnat de acea dorinta de cunoastere,dar in primul si in primul rand de experientele traite pana acum.Sunt foarte entuziasmat ca aici sunt persoane care stiu despre ce vorbesc si nu fac misto,cum am vazut pe alte siteuri.Cel mai mult ma fascineaza puterea gandului(telekinezia,remote viewing,telepatia) si proiectia astrala.Sunt adept al teoriei astronautilor antici si cred ca Dumnezeu,Ra,Budha,Marele Arhitect al Universului,etc exprima acelasi lucru...se refera la aceeasi divinitate,aceeasi forta creatoare.Personal sunt profund dezgustat de Biserica si de doctrinele ei.Consider ca Biblia trebuie cercetata dintr-o perspectiva noua...nu trebuie sa dam vina pe ceva/cineva pentru ceea ce nu intelegem...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 10 Dec 2013, 12:06

Spuneai ca ai 16 :mne: .
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 10 Dec 2013, 14:09

de fapt am 16 jumatate,deci...:))

Auriu
Moderator Global

Mesaj de Auriu » 10 Dec 2013, 22:02

Bine ai venit!

Din ce oras esti?

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 10 Dec 2013, 22:05

Sunt din Dambovita

EddyP

Mesaj de EddyP » 05 Aug 2014, 15:44

Salutare tuturor ,

eu sunt Eddy , am activat pe fiiconstient cu nick-ul thats_life . Ne cunoastem deja unii dintre noi (mai mult sau mai putin) care am activat o vreme pe acel forum.

Ii multumesc lui Sly ca m-a contact in private dupa o chiar lunga perioada de timp spre surprinderea mea,indiferent de motivele sale. Asa cum ii spuneam si lui, iau acest lucru ca pe un semn :)

Asta pentru ca cugetam la anumite lucruri si ma framantam cu anumite ganduri ,ceream anumite lucruri si ...uite asa aparu din `senin` Sly dupa ...nu stiu...2 ani ? :) Ramane de vazut ce si cum ...

Va pup pe toti !

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 05 Aug 2014, 16:26

Bine ai revenit. Puteai sa ma anunti sa-ti reactivez contul celalalt "that's life" daca doresti, e inactiv.

Scrie răspuns