Care este scopul acestei comunitati ?

Cine suntem si ce urmarim ?
Eldariel

Re: Care este scopul acestei comunitati ?

Mesaj de Eldariel » 05 Mar 2011, 08:50

Bine ati venit :)

magicinsights
Utilizator

Mesaj de magicinsights » 07 Iul 2012, 01:32

"A trăi conform unei imagini pe care o aveţi despre voi înşivă sau pe care o au alţii despre voi înseamnă a trăi nesincer"

Foarte misto. Chiar asa. Cum ar fi sa ajungi sa traiesti... prizonierul unei idei de libertate! :good:

magicinsights
Utilizator

Mesaj de magicinsights » 07 Iul 2012, 02:07

:cauta: unde as putea sa starnesc o discutie despre liberul arbitru, pe forumul asta?

:anyone:

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 07 Iul 2012, 09:52

Unde vrei tu. O voi muta eu dupa in functie de continut la o categorie cat mai potrivita :)
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

Cosmin

Mesaj de Cosmin » 02 Ian 2013, 17:31

Ma bucur sa va cunosc, si de abia astept subiectele incitante.

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 02 Ian 2013, 18:28

Bun venit.
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 03 Ian 2013, 21:59

Bine ai venit Cosmin. Nu stiu daca incitant e cuvantul ce defineste spiritualitatea la care ne referim (e doar opinia mea), insa eu as pune alt cuvant: fascinant.

Cosmin

Mesaj de Cosmin » 06 Ian 2013, 10:07

@VitalWorld , care este spiritualitatea la care voi va referiti, iar atunci cand spui "ne referim" la cine te referi ?

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 06 Ian 2013, 10:13

La noi, utilizatorii activi de pe forum...

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 11 Mar 2014, 21:15

Sunt deja mai mult de 3 ani de cand suntem online :). Putini am inceput, putini am ramas. Putini dar eficienti as zice.
Cateva statistici: Pana azi peste 16000 de vizitatori si o medie de 550 de vizitatori pe luna, ceea ce pentru un forum ca al nostru nu e deloc rau. Numarul maxim de vizualizari (si aici imi tresare putin ego-ul personal) este la spiritualitate/experiente personale/dedublarea astrala - peste 19000 de vizualizari. Reflectii (in aceeasi categorie) - peste 14000 de vizualizari.
Stiu ca nu implinim astazi o varsta fixa, dar... La multi ani noua membrilor ! Asta simteam nevoia sa spun deoarece, asa cum am mai scris, atunci cand revin pe forum mereu simt ca revin acasa. Spun asta cu cea mai mare sinceritate.

Scrie răspuns