Soul Ages

Scrie răspuns
firehand

Soul Ages

Mesaj de firehand » 15 Iun 2014, 05:46

Buna dimineata,
Cu 2 ani in urma, dupa o trezire spirituala brusca si dureroasa, ma gaseam prins ca intre ciocan si nicovala de doua teorii:
1.Primul meu contact cu spiritualitatea a fost Astrologia karmica care promova ideea de reincarnare si cum ca la un moment dat, intr-o anumita viata, omul dupa ce acumuleaza suficienta experienta umana va gasi cunoasterea spre adevaratele lui origini.
2.Teorica lui David Icke conform careia daca noi oamenii nu actionam de indata, vom fi complet subjugati de societatile secrete.

Acest video pe care vreau sa il impart cu voi m-a facut sa inteleg de ce noi oamenii suntem toti atat de diferiti, de ce exista oameni care isi gasesc placerea ranind alte persoane etc. Conform acestui video, fiecare om are o "varsta" spirituala si fiecare trebuie sa traverseze niste etape in evolutia sa, aceleasi pentru toata lumea.
Astfel exista 5 varste majore (Infant,Baby,Young,Mature si Old)

Cod: Selectaţi tot

http://www.youtube.com/watch?v=CHj1OsSMd_c&list=PL922005CA53448124
(am incercat sa bun codeBB de youtube dar nu apare nimic, poate datorita faptului ca este un playlist de 7 parti)

Va invit cu placere sa urmariti video-ul. Daca v-a trezit interesul si vreti sa aflati mai multe intrati pe

Cod: Selectaţi tot

www.michaelteachings.com
site-ul de unde a fost preluata ideea videoului. Dupa numele site-ului pare o religie, insa este doar o colectie impresionanta de cunostiinte despre diversitatea oamenilor care inainte de a incepe ciclul incarnarilor, ne alegem un anumit rol din 7 posibile (rolul Preotului, Servantului, Regelui, Razboinicului, Artisanului, Scolarului, sau Sage(care in engleza s-ar traduce intelept insa nu stiu cum sa il traduc potrivit cu descrierea sa))

De asemenea pentru fiecare viata in parte ne alegem un defect de personalitate care se manifesta in conditii de stres (Discriminare, Nerabdare, Autovatamare, Incapatanare etc) + multe alte informatii care sunt unice pentru fiecare in parte.

Sfatul meu este sa cititi la fiecare Soul Ages, Roles si Overleaves de pe site si este imposibil sa nu rezonati cu unul dintre ele.

Aceasta informatie de pe site m-a facut sa inteleg de ce noi oamenii suntem toti atat de diferiti si m-a ajutat sa trec peste numeroase conflicte interne avute pana atunci.

VitalWorld
Moderator Global

Re: Soul Ages

Mesaj de VitalWorld » 03 Aug 2014, 21:40

Infant, Baby, Young, Mature si Old :). Daca astea-s cele 5 varste eu pot sa afirm ca sunt Old (cam 90% sanse) sau Mature (9%, restul de 1% las pe seama hazardului). Doua persoane diferite mi-au confirmat asta, persoane care nu ma cunosteau, asta nu pentru ca le-am sugerat eu ceva, pur si simplu, au simtit lucrul asta. Si sa stii ca e aiurea sa te simti batran printre tinerii de varsta ta. Foarte aiurea. Asa m-am simtit mereu...

Scrie răspuns