Manifestarea fiintelor nevazute

Fiintele nevazute
OZNUS
Dedicat

Re: Manifestarea fiintelor nevazute

Mesaj de OZNUS » 05 Feb 2014, 21:36

Mama imi spunea ca se aude un zgomot puternic in baie si in seara asta am patit si eu.Ma spalam pe maini cand a inceput un sunet foarte puternic,ca un fel de gong,ceva metalic si parca o lua de-a lungul peretelui.Am zis ca innebunesc,imi vajia capul,ma dureau timpanele si m-a luat ameteala.A durat vreo 4 sec.Am crezut ca poate e ceva de la instantul ala,ca altceva de fier mai mare nu avea ce sa fie.Oricum nu era asta cauza.Ciudat ca in camera alaturata mai era o persoana si nu auzise nimic si pot sa bag mana-n foc ca era de 140-150 db.Timp de 5 min am avut o stare de disconfort.

VitalWorld
Moderator Global

Mesaj de VitalWorld » 26 Mai 2014, 21:15

Si eu am avut o experienta usor similara tot in baie. Cred ca entitatile profita de faptul ca suntem intr-un spatiu in care oarecum suntem mai vulnerabili (cand esti gol si te speli de ex.).

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 01 Iun 2014, 21:52

Ca tot veni vorba de asa ceva...as mai avea o experienta de spus...Acum 2-3 ani mergeam prin gradina si cand am ridicat capul din pamant am vazut la vreo 2 m de mine silueta unui copil imbracat in albastru,de vreo 1,50 m(mentionez ca la 100 m e biserica si cimitirul)...Mama mi-a spus ca era odata in acelasi loc si printre copaci a vazut un copil tot in albastru care venea apoi a disparut si s-a dus sa se uite sa vad cine ,ce cauta...bineinteles ca nu era nimeni...si recent iar l-am vazut!!Acum mai bine de 100 de ani a fost un put foarte aproape si ma gandesc ca poate s-a inecat cineva acolo sau e vreo entitate ce vine din cimitir..cine stie...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 02 Iun 2014, 07:48

Eric Pearl in cartea Reconectarea face referire intr-un anumit capitol despre existenta acestor aparitii. Pe cand era la cabinetul sau de chiropractica, a avut parte de experiente bizare. Iti recomand sa citesti cartea, e destul de interesanta si poti exersa simtirea energiei vitale in palme sau orice alta parte a corpului (tehnica prezentata si de Eckhart Tolle).
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Re: Experiente.

Mesaj de OZNUS » 01 Aug 2014, 02:52

Sa va zic o intamplare recenta,de cateva zile,cat pot de scurt.
Ora 23:00...eram la pc((o mica mentiune-stau la casa,la nivelul superior jumatate e mansarda in lemn,jumatate etajul 2)) si aud pasii in mansarda...credeam ca poate mama sau tata s-a dus sa inchida ferestrele ca era furtuna...dupa 2 min maxim iar aud pasii,dar mai apasati si grabiti,aproape alergand,si vociferari scurte,dupa care se sparge ceva...exact cum se sparge un pahar sau o oglinda..exact acelasi zgomot.Enervat la culme..m-am dus la tata (crezand ca e el) sa ii zic ce cauta noaptea pe sus...Evident dormea...si i-am zis mamei:"N-ai ce face acuma decat sa spargi chestii?" (subliniez "chestii" pt ca stiam ca in afara de 2 oglinzi mici si ferestre nu e niciun obiect de sticla acolo)..La care ea :"Nici nu m-am ridicat ".A doua zi mi-a spus ca a auzit un tipat scurt in mansarda...in acelasi moment in care eu am auzit spargandu-se ceva de sticla...Si m-am dus atunci sa vad ce si cum..bineinteles ca nu era nimic pe jos facut praf....
Pareri sau ceva? Nu e prima data cand se intampla chestii de genul la mine..am mai spus pe aici...

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 01 Aug 2014, 08:23

Casa ai construit-o de la 0 sau ai cumparat-o de la altcineva?
"Dacă puteţi fi complet în largul vostru cu faptul că nu ştiţi cine sunteţi, atunci ceea ce rămâne este ceea ce sunteţi."
"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte."
"Chiar şi atunci când cerul este foarte acoperit de nori, Soarele tot nu dispare. El continuă să se afle acolo, de cealaltă parte a norilor."

OZNUS
Dedicat

Mesaj de OZNUS » 03 Aug 2014, 00:18

E facuta in 1991 jumatate...cealalta parte acum 8 ani.Oricum,ma gandisem si eu la amprenta locului ca cine stie ce o fi fost.Dar nu e nimic,a fost pamant mostenit de bunicul,a fost livada si un lac acum 20 si ceva de ani...si inainte camp,nu era populata zona ca acum...Dar daca are vreo insemnatate,la circa 100 m e biserica si cimitirul.

PS.ca tot am zis de cimitir;acum o saptamana am fost sa ajut pe cineva sa reaseze o cruce,mergand pe drum,vad printre morminte un om batran in camasa alba cu sapca de piele neagra(la nici 10) si ma gandeam ca e ingrijitorul/clopotarul sau ce o fi...nimic..zero barat...nu era nimeni cat vedeai cu ochii si pot sa jur ca am vazut o persoana :hmmm:

SAF
Moderator Global

Mesaj de SAF » 03 Aug 2014, 17:22

Nu stiu ce sa spun. Totusi iti multumesc ca nu te sfiesti sa relatezi astfel de intamplari. Multi oameni evita sa o faca de teama ca ar putea fi considerati nebuni. Mai e si cealalta categorie, cei care mint in privinta a astfel de intamplari pentru a se amuza de altii, dar sper ca nu e cazul la tine si sper sa nu avem parte de astfel de prezente pe aici prea curand :) .

dana

Mesaj de dana » 25 Iun 2015, 22:08

nu stiu daca are leg intrebarea mea cu tot ce s-a scris anterior la acest subiect...dar sunt nou inregistrata aici...si nu am stiut unde e mai adecvat sa intreb... e ceva ce mi s-a intamplat in copilarie (pe langa alte "ciudatenii" de-ale mele )...stiu sigur ca nu dormeam,era lumina stinsa in camera si stateam cu fata spre perete uitandu-ma intr-un punct fix pe perete,unde reflecta o lumina de afara.dupa aprox. 2 min asa de privit si asteptand sa adorm...acea lumina s-a desprins usor de pe perete,era micuta,ovala, galbena si tridimensionala si s-a apropiat de mine...stiu ca nu imi era frica deloc :)...dupa care privind la "ea" am adormit linistita.nu am spus nimanui de teama de a nu fi "interpretata" gresit...dar poate gasesc un raspuns aici.oricum nu am visat :)

eenie

Mesaj de eenie » 28 Ian 2018, 23:31

Nu stiu daca mai activeaza cineva pe aici, o sa scriu totusi experienta mea. Mentionez ca nu eram sub influenta alcoolului, drogurilor sau alte substante care sa altereze ratiunea. S-a intors un prieten de-al meu inapoi in Romania si l-am chemat sa stea la mine peste noapte, sa mai povestim. De cand a venit, aveam tendinta de a privi spre baie fara un motiv anume, cu toate ca nu era nimic deosebit. La un moment dat, am mers in bucatarie si brusc, povestind, ne-am simtit cumva atacati de ceva energie si ne-am uitat unul la altul si am inceput sa vorbim despre asta, pentru ca am simtit-o amandoi in acelasi timp, fara sa vorbim despre ceva spiritual. Cam toata seara s-a simtit o energie negativa ciudata + anumite fenomene, cum ar fi faptul ca am vazut o umbra neagra trecand pe hol in viteza spre baie. Ulterior, a venit cu ideea sa ne asezam in camera mica, ca simte ca acolo e mai ok. Intr-adevar, acolo senzatia s-a mai potolit si oarecum am reusit sa ne pastram calmul. Am inteles ca spiritele au tendinta sa se ataseze de casele care nu au fost renovate de mult timp, nu stiu daca e adevarat, dar locuinta mea nu a mai fost renovata de peste 10 ani, exceptie camera mica care a fost renovata in 2017, incaperea in care ne-am simtit si cel mai ok. Dupa chestia asta, l-am mai invitat intr-o seara in aceeasi saptamana si atunci s-a intamplat o chestie mai aiurea. Pe la 4 dimineata, cam asa, m-am trezit eu ca vreau sa-mi fac igiena orala in baie si l-am chemat cu mine, ca eram putin panicat in urma intamplarii anterioare. El, pus pe glume, se prefacea ca nu se inchide usa de la baie si ca o impinge in aer, fiind ceva acolo care o blocheaza, facand referire la spirite. La maxim 2 secunde dupa, becul din baie s-a stins si s-a aprins inapoi singur. Treaba este ca era lumina aprinsa in toata casa si la o cadere de tensiune, se stinge lumina peste tot. La noi s-a intamplat sa se stinga doar in baie, fix dupa gluma lui tampita. Nu as fi postat aici, numai ca de la respectivele intamplari, mereu ma simt atacat in propria casa. De mentionat faptul ca mama spune ca de ani intregi se simte privita cand e singura acasa si toate persoanele care-mi trec pragul usii, spun ca au stare de incomoditate la mine acasa si ca simt o aura negativa pe langa ei. Sunt curios de parerea voastra, daca mai este cineva pe aici. Nu-s mistocar, sunt pasionat de lucrurile astea, lucru pentru care am si postat pe forumul vostru pe care l-am descoperit in urma cu 3 ani cand am intrat in "lumea spiritualitatii" si eram curios sa aflu cate ceva despre dedublarea astrala.

Scrie răspuns